Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naudas pensijām pietiks vēl trīs gadus

Patlaban sociālā budžeta atlikumā ir 600 miljoni latu. Ja gadā tiek tērēts ap 200 miljoniem latu, naudas pensijām pietiks vēl trim gadiem, ja situācija sociālajā budžetā neuzlabosies.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinājusi, ka pensiju budžetā ir 50 miljonu latu iztrūkums, lai pensijas varētu izmaksāt jau nākamā gada janvāra pirmajās dienās.

Tomēr Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras direktore Inese Šmitiņa intervijā Latvijas Radio uzsvēra: pensionāriem šajā situācijā nav par ko uztraukties, jo maksājumi tiks veikti, kā plānots.

Viņa skaidroja: lai būtu līdzekļi pensiju izmaksai, būs mēnesi ātrāk jāpārtrauc termiņnoguldījums. Ja situācija būs normāla, atlikušo naudu varēs noguldīt atpakaļ uz procentiem, kas atkal dos naudu.

Patlaban naudas iztrūkums ir gan pensiju budžetā, gan darba negadījumu budžetā.

Šmitiņa informēja, ka šā gada otrā puse sociālo iemaksu ziņā bijusi nelabvēlīga, jo ir gandrīz par 100 tūkstošiem mazāk darba ņēmēju, kā arī iemaksas tiek veiktas no mazākām algām.

«Negribētu teikt, ka ir tādi draudi, ka varētu kaut ko neizmaksāt,» piebilda Šmitiņa.

Jautāta par situāciju nākamgad, Šmitiņa skaidroja, ka lielā mērā situācija ir atkarīga no tā, kā pildīsies ieņēmumi, jo izdevumi ir zināmi. Lielākās bažas esot par ieņēmumiem, jo prognozes ir balstītas uz šā brīža situāciju. Bet, ja rādītāji turpinās kristies, deficīts veidosies lielāks.