Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ar ko nodarbojas bijušās amatpersonas?

Gaļas buļļi, mājas remontēšana un ik rīta asinsriti uzlabojošās peldes āra baseinā - kā noskaidroja portāls «Apollo», šīm un daudzām citām nodarbēm laiku nu var atlicināt bijušās amatpersonas, kuru iepriekšējais darba grafiks, iespējams, neļāva nodoties iemīļotajiem laika pavadīšanas veidiem. 

Bijušais veselības ministrs un vēlāk arī aizsardzības ministrs Vinets Veldre brīdī, kad «Apollo» ar viņu sazinājās, bija ceļā uz Tartu Viceakadēmiju saņemt apbalvojumu. Viņš atzina, ka brīvā laika šobrīd ir vairāk: «Vispār dzīvojos pa laukiem, man ir zirgi, gaļas buļļi.»

Veldre atklāja, ka viņa galvenie hobiji ir dažādu grāmatu lasīšana un zirgi. Par šī brīža noslogojumu bijušais ministrs, kurš šobrīd ir atvērts darba piedāvājumiem, sacīja: «Latvijā ir tāda lieta, ka CV ieraksts par ministra posteni uzreiz liek uzdot jautājumus. Es parunāju ar Briseles kolēģiem un viņi bija izbrīnīti, jo visur citur pasaulē kādreizējie ministri darbojas dažādās padomēs. Latvijā tā nav.»

Pašreizējā Rīgas mēra Nila Ušakova priekštecis, bijušais Rīgas mērs Jānis Birks pastāstīja, ka šobrīd ir atgriezies pie sava sirdsdarba - medicīnas. Tāpat kā Rīga Domes vadīšanas laikā, arī šobrīd Birks turpina vadīt Latvijas Jūras medicīnas centru, tāpēc par darba trūkumu sūdzēties nevar.

Kā pastāstīja bijušais mērs, brīvā laika paradumi mainījušies nav. Birks ir priecīgs pavadīt laiku ar ģimeni, kopīgi atpūsties brīvā dabā. «Labprāt apmeklējam kultūras pasākumus - teātri, operu, koncertus. Izbrīvēju laiku fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā - braucu ar divriteni, skrienu krosu, veicu darbus dārzā vai ar sievu vienkārši pastaigājos gar jūras krastu,» sacīja Birks.

Noskaidrots arī, ar ko šobrīd nodarbojas veselības ministres Baibas Rozentāles priekštecis Ivars Eglītis. Bijušais ministrs dara mājas lietas, kurām pēdējos desmit gadus nebija pieticis laika: «Remontēju, kopju dārzu un apkārtni. Kuldīgas Dome mani apstiprināja Kuldīgas slimnīcas padomē, tāpēc no janvāra sākšu darboties. Tagad jūtos atpūties un skatos uz notikumiem no malas. Esmu sapratis, kas un kā Latvijā vada politiskos spēkus.»

Uz jautājumu, vai pietiek laika arī hobijiem bijušais ministrs atbildēja, ka šobrīd trenējas un gatavojas maratonam, lasa grāmatas un darbojas ar ģimenes lietām, taču pilnīgi viss, viņaprāt, sabiedrībai nav jāstāsta.

Bijušais kultūras un ārlietu ministrs Rihards Pīks, kurš pēdējos piecus gadus darbojās Briselē, atzina, ka sakrājušies dažādi sīkumi, mājasdarbi un praktiskie darbi. «Tā kā noslogojums pēdējos 15 gadus bija liels, šobrīd laiks ir brīvāks. Hobiji jauni gan nav nākuši klāt, bet ir palikuši tie, kuri bija vienmēr. Patīk paceļot pa Latviju, mājās ir basketbola grozs. Katru rītu, arī ziemā, eju nopeldēties āra baseinā, uzreiz tāds možums no rītiem un uzlabojas asinsrite,» par brīvā laika izmantošanas paradumiem sacīja Pīks.

Indulis Emsis, bijušais ministru prezidents un Saeimas priekšsēdētājs, 2007. gada 21. septembrī atkāpās no Saeimas priekšsēdētāja amata un nolika deputāta mandātu pēc tam, kad pret viņu uzsāka kriminālprocesu. Emša pašreizējo nodarbošanos portālam «Apollo» noskaidrot neizdevās, jo, pēc mēģinājuma ar viņu sazināties, Emsis paskaidroja, ka šobrīd atrodas Āfrikā.