Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lietuvā uzbūvēta pils no īsta ledus

Turpat Kauņā izveidotas arī  pasaulē lielākās Jaungada egles no grāmatām un dzirkstošā vīna pudelēm! Pirmo reizi Baltijas valstīs uzbūvēta pils no īsta ledus! Tā apskatāma Lietuvā, Kauņā, pie tirdzniecības un izklaides centra «Kauno Akropolis».

Ledus pils sienu augstums ir vairāk nekā pieci metri, platums – vairāk nekā septiņi metri. Savukārt ledus pils svars sasniedz 70 tonnu. Apbrīnojamo celtni veidoja 10 speciālisti no Latvijas, Austrijas un Somijas. Darbus vadīja pieredzējis somu ledus skulptors Kimo Frosti. «Lai radītu šo ledus pili no vairāk nekā 250 ledus blokiem, strādājām sešas dienas. Problēmas mums gan sagādāja laika apstākļi – pa dienu bija pārāk silts, tādēļ strādājām pa naktīm. Ceram, ka mūsu veikums Baltijas valstu iedzīvotājiem radīs īstu Ziemassvētku sajūtu,» teic Kimo Frosti, ledus skulptors no Somijas. Pilī darbojas ledus bārs «Olialia pica», kur apmeklētājiem iebaudīt Ziemassvētku kokteiļus.

6. decembrī ledus pili atklāja pats galvenais planētas Ziemassvētku vecītis, kurš bija ieradies no savas rezidences Santa Village, kas atrodas aiz polārā loka, Somijas pilsētā Rovaniemi. Viņš bija pirmais, kas degustēja Ziemassvētku kokteiļus, un atzina, ka ledus pils ir unikāla celtne.

Taču šajos Ziemassvētkos tirdzniecības un izklaides centrs «Kauno Akropolis» var lepoties ne tikai ar brīnišķīgo ledus pili, bet vēl ar diviem pasaules rekordiem: tur izveidotas pasaulē lielākās Jaungada egles, viena no grāmatām, otra – no dzirkstošā vīna pudelēm.

Lai izveidotu unikālo Jaungada egli no «Alita» dzirkstošā vīna pudelēm, bija nepieciešamas dažādas speciālas konstrukcijas un 2010 pudeles (ar tilpumu 0,75 l) vīna. Septiņus metrus un septiņus centimetrus augsto egli veidoja piecas dienas. Diametrā tā sasniedz četrus metrus, bet tās kopējais svars ir trīs tonnas.

Savukārt lielākās «grāmatu egles» augstums ir 5,5 metri. Tā izveidota no 10 000 grāmatām «Neredzētā Lietuva» («Neregeta Lietuva»). Tā sver 10 tonnas, bet egles kopējā vērtība sasniedz 300 000 eiro.