Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad jaunu vieglo automašīnu pārdošanas apjoms sarucis par 80,5%

Šā gada 11 mēnešos Latvijā kopumā pārdotas 3546 jaunas vieglās automašīnas, kas ir par 80,5% mazāk nekā pērn šajā laika posmā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijā (LPAA).

Novembrī pārdotas 149 jaunas vieglās automašīnas, kas ir par 69 vienībām mazāk nekā oktobrī, liecina LPAA apkopotā statistika. Oktobrī salīdzinājumā ar septembri jaunu vieglo

automašīnu pārdošana bija samazinājusies par 22 vienībām.

Novembris bijis sliktākais pārdošanas apjomu ziņā šogad. Otrs sliktākais mēnesis bija oktobris ar 218 pārdotām jaunām vieglajām automašīnām, bet trešais sliktākais bija jūlijs, kad tika pārdotas 223 jaunas vieglās automašīnas.

Savukārt visvairāk jaunu vieglo automašīnu šogad pārdots janvārī un jūnijā - attiecīgi 494 un 476 vienības.

Pēc pārdošanas apjoma pārliecinoši līderos šogad nostiprinājusies «Toyota». Vienpadsmit mēnešu laikā pārdotas 623 jaunas šīs markas automašīnas. Tas gan ir par 72,3% mazāk nekā pagājušā gada atbilstošajā laika posmā.

No janvāra līdz novembrim pārdotas 343 jaunas «Volkswagen» markas automašīnas, kas ir par 82,8% mazāk.

Trešajā vietā ir «Mitsubishi», kas pārdevusi 232 jaunas automašīnas jeb par 73,4% mazāk nekā gadu iepriekš.

Ceturtajā un piektajā vietā vienpadsmit mēnešos ierindojies «Hyundai» un «BMW" attiecīgi ar 194 un 183 pārdotām jaunām automašīnām.

Kritumu, kas ir lielāks par 90%, šogad piedzīvojušas «Mazda», «Chevrolet», «Fiat», «Dodge» un «Maserati» automašīnas. Savukārt 600% pieaugums ir «Hummer», kam izdevies šogad pārdot 21 jaunu automašīnu, pērn - tikai trīs.

Kā ziņots, pagājušajā gadā Latvijā tika pārdotas 19 192 jaunas automašīnas, kas bija par 40,9% mazāk nekā 2007.gadā.