Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rozentāle pārsteigta par Rīgas 1.slimnīcas vadības rīcību

Veselības ministrijas valsts sekretārs Armands Ploriņš uzdevis Veselības inspekcijai veikt pārbaudi Rīgas 1.slimnīcā saistībā ar pirmstermiņa līguma laušanu par neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sniegto informāciju par gadījumiem, kad pacientiem atteikta medicīniskā palīdzība.

Tā portālam «Apollo» paziņoja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas speciālists Oskars Šneiders.

«Mani pārsteidz Rīgas 1.slimnīcas vadības rīcība, cenšoties sacelt nepamatotu ažiotāžu ap it kā nelietderīgi izlietotiem Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem. Tai pat laikā slimnīcā tiek atteikta palīdzība pacientiem, un, iepriekš nebrīdinot, slimnīcā tiek pārtraukts darbs. Tas neliecina ne par pacientu interešu ievērošanu, ne arī godprātīgu rīcību kaut arī slimnīca pilnā apmērā ir saņēmusi papildus lūgto finansējumu neatliekamās palīdzības nodrošināšanai,» uzskata veselības ministre, Baiba Rozentāle (TP).

Veselības ministrija norāda, ka saistībā ar Rīgas 1.slimnīcā realizēto projektu «Neatliekamās palīdzības pieejamības nodrošināšanas Rīgas 1.slimnīcā», ko finansēja no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem, valstij nedraud ieguldīto līdzekļu atmaksa.

Projekta mērķis paredzēja uzlabot neatliekamās medicīniskās palīdzības infrastruktūru un aprīkojumu sistēmas slimnīcas uzņemšanas nodaļā, nosakot, ka infrastruktūras un iegādātās iekārtas jāizmanto atbilstoši paredzētajam vismaz piecus gadus pēc līguma noslēgšanas – līdz 2010.gada 8.janvārim.

Atbilstoši veselības aprūpes reformas plāniem ar 2010.gada 1.janvāri iedzīvotājiem Rīgas 1.slimnīcā tiks sniegta ambulatorā palīdzība, dienas stacionāra un traumpunkta palīdzība, tādējādi tiks nodrošināta projekta ietvaros noteiktā uzturēšanas pēctecība arī pēc noteiktā piecu gadu perioda.

Par 1.slimnīcas nodaļas slēgšanu valstij draud soda nauda.