Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nauru gatavojas atzīt Dienvidosetijas un Abhāzijas neatkarību

Okeānijas pundurvalsts Nauru ārlietu, tirdzniecības un finanšu ministrs Kirena Keke, apmeklējis Dienvidosetijas galvaspilsētu Chinvali, kur apliecinājis amatpersonām savas valsts gatavību atzīt Dienvidosetiju, vēsta Krievijas laikraksts «Kommersant».

Dienvidosetijā Keke ieradās no Maskavas, kur ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu pārrunāja iespēju Krievijai sniegt Nauru, vienai no pasaules nabadzīgākajām valstīm, humāno palīdzību 50 miljonu ASV dolāru apmērā.

Tālāk Nauru delegācija devusies uz Abhāzijas galvaspilsētu Suhumi, un visas pazīmes liecina, ka pundurvalsts gatavojas atzīt arī Abhāziju, norāda laikraksts. Jautājums par abu republiku neatkarības atzīšanu tiks skatīts Nauru parlamenta ziemas sesijā.

«Kommersant» arī vēsta, ka Nauru jau rudenī paudusi gatavību atzīt Abhāzijas un Dienvidosetijas neatkarību, ja Krievija aktīvi piedalīsies starptautiskajā donoru konferencē, kas notika Nauru 14. un 15. novembrī. Spiežot pēc visa, Nauru valdība Krievijas aktivitātes novērtēja pozitīvi un uzreiz pēc konferences Nauru diplomātijas vadītājs Kirens Keke sāka gatavoties braucienam uz Maskavu.

Laikraksts arī atgādina, ka pēc tam, kad pagājušajā gadā Abhāziju un Dienvidosetiju atzina Nikaragva un Venecuēla, process iestrēga. Neraugoties uz  Maskavas pūliņiem, citas Latīņamerikas valstis nesekoja šim paraugam. Tā Ekvadoras prezidents Rafaels Korrea, kurš apmeklēja Krieviju 29. oktobrī, neatzina Abhāziju un Dienvidosetiju un attiecīgi nesaņēma arī Krievijas kredītus - pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, Krievija esot bijusi gatava piešķirt Ekvadorai līdz 200 miljoniem dolāru.

Japiebilst, ka Nauru arī iepriekš ir tirgojusies ar atzīšanu. 2002. gada jūlijā Pekina solīja sniegt Nauru palīdzību 130 miljonu dolāru apmērā, ja sala atteiksies atzīt Taivānu un nodibinās diplomātiskās attiecības ar Ķīnu. Tiesa, jau 2005. gada maijā Nauru atkal pārskatīja savu nostāju un apmaiņā pret palīdzību no jauna atzina Taivānu.