Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

E-talona biļešu automāti izdod viltotu naudu

Rīgas sabiedriskā transporta pasažierus, kas e-talonu iegādājas biļešu automātos, var sagaidīt nepatīkams pārsteigums. Automāti mēdz izdot viltotas monētas, otrdien vēsta laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze». 

Problēmas ar neatbilstošu monētu lietošanu biļešu automātos konstatēja jau maijā. Tad SIA «Rīgas satiksme» (RS) solīja nepilnības novērst dažu nedēļu laikā, tomēr risinājums joprojām nav atrasts.

Sestdienas vakarā Māra gribēja nopirkt e-talonu 10 braucieniem, bet tuvumā nebija nevienas biļešu tirdzniecības vietas. Viņa bijusi ļoti priecīga, ieraugot biļešu automātu. Tomēr prieki izrādījās īsi, jo par biļeti nācās samaksāt par latu dārgāk, nekā plānots. Proti, biļešu automāts viena lata un 20 santīmu vietā izdeva divas slīpētas Ungārijas forinta monētas un 20 santīmu.

Viltotās monētas līdzinās 50 santīmiem pēc izmēra, to malas ir gludas, nevis rievotas.

«Gadījumu, kad, maksājot par biļeti biļešu automātā, iedzīvotāji sastopas ar viltotām vai citu valstu monētām, ir maz, vidēji viens vai divi nedēļā,» laikrakstam norādīja RS preses sekretāre Iluta Bērziņa.

Tā kā iepriekš biļešu automātos bija problēmas ar viena lata monētām, tās vairs neizsniedz atlikumā. RS pārstāve norāda, ka tādējādi problēma samazināta līdz minimumam, tomēr automāts var izdot viltotu monētu vai citas valsts valūtu 50 santīmu vietā.

Uzņēmums joprojām meklē veidus, kā novērst viltotu monētu izmantošanu biļešu automātos.

Ja iedzīvotājiem rodas kādas problēmas vai jautājumi, kas saistīti ar biļešu automātiem un norēķināšanos tajos, RS aicina zvanīt pa bezmaksas tālruni 80001919. Uzņēmuma pārstāve sola, ka risinājumu noteikti atradīs, tikai jāatceras, ka jāsaglabā pirkuma čeks.