Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Delna» prezentēs gada noslēguma ziņojumu par «Gaismas pils» būvniecību

 21.decembrī, «Sabiedrība par atklātību - Delna» rīkos projekta «Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecība - atklātā, sabiedrībai saprotamā un godprātīgā veidā» gada noslēguma ziņojuma prezentāciju.

Prezentācijas pasākumā tiks aktualizēti jautājumi par Kultūras ministrijas un Nacionālās Būvkompāniju apvienības līguma izmaiņām, ceļot bibliotēku ekonomiskās krīzes apstākļos, kā arī vērtēti optimālākie scenāriji bibliotēkas projekta turpmākajai realizācijai.

«Delna» uzskata, ka, lai arī nākamā gada budžetā Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecībai atvēlēti 12 miljoni latu, joprojām neatbildēts ir jautājums par kopējām projekta izmaksām, tā pabeigšanas termiņiem un riskiem, kā arī jaunajiem līguma nosacījumiem bibliotēkas celtniecībai samazināta finansējuma apstākļos 2010. un turpmākajos gados.

Kopš lēmuma par finansējuma samazinājumu 2009.gadam un valsts aģentūras «Jaunie Trīs brāļi» reorganizācijas «Delna» ir sekojusi līdzi oficiālajām pārrunām starp Kultūras ministriju, Nacionālo Būvkompāniju apvienību un projekta būvuzraugu «Hill International», kā arī vērtējusi, vai un kā Kultūras ministrija bibliotēkas celtniecību vada atbildīgi un sabiedrības interesēm atbilstoši. «Delnas» novērojumi un secinājumi ir apkopoti gada noslēguma ziņojumā.