Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aicina nebūt vienaldzīgiem pret bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušajiem

Kamēr nakts gaisa temperatūra būs zemāka par mīnus 15 grādiem, patversmes un nakts patversmes darbosies visu diennakti, kā to paredz Rīgas domes rīcības plāns «Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā», portālu «Apollo» informēja Rīgas domē. 

Rīgā darbojas septiņas patversmes: Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Maskavas ielā 208), Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Bārddziņu ielā 2), nakts patversme vīriešiem «Zilais krusts» (Maskavas ielā 336), nakts patversme vīriešiem «Esi drošs» (Bebru ielā 16), nakts patversme sievietēm SIA «Dezinfekcijas stacija» (Bārddziņa ielā 2), biedrības «Latvijas Sarkanais Krusts» (Gaiziņa ielā 7) nakts patversme vīriešiem un sievietēm, biedrības «PINS» nakts patversme sievietēm (Tvaika ielā 2, korpuss 12).

Aukstajā laikā Rīgas patversmēs un nakts patversmēs uzņem personas vieglā alkohola reibumā, izņemot nakts patversmi «Zilais krusts». 15. decembrī nakts patversmēs kopumā uzturējās 618 personas, bet kopumā visas septiņas patversmes var uzņemt 678 cilvēkus, jo līdz ar aukstā laika iestāšanos ir palielināts vietu skaits. Darbojas zupas virtuves Āgenskalna tirgus rajonā (skvērā starp Mazo Nometņu ielu un Zeļļu ielu, darba dienā no plkst. 12.00 līdz 13.00), K. Barona ielā 56 (darbojas katru darba dienu, izņemot svētdienu, no 9.00 līdz 11.00) un zupas virtuve Čiekurkalna tirgū, Ropažu ielā 70 (darbojas katru darba dienu no 13.00 līdz 14.00). Pakalpojumu nodrošina «Žēlsirdības misija «Dzīvības ēdiens»» un nodibinājums «Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centrs». Kopā visās zupas virtuves vietās Rīgas dome līdzfinansē 400 porcijas dienā, piecas reizes nedēļā. Latgales priekšpilsētā (Katoļu ielā 57) darbojas Rīgas patversmes Dienas centrs bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem Rīgas iedzīvotājiem, darba laiks no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Tos klientus, kas no Rīgas patversmes vēlēsies nokļūt Dienas centrā, aizvedīs mobilās brigādes autobuss. 16. decembrī plkst. 15.00 Dienas centrā notiks Ziemassvētku ieskaņas pasākums, kurā varēs apskatīt Dienas centra apmeklētāju darbu izstādi, kopīgi notiks tējas dzeršana un mielošanās ar piparkūkām, kā arī apmeklētāji varēs noskatīties bērnu sarūpētu koncertu.

Rīgas patversmes struktūrvienība — mobilā brigāde — ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem aukstajā laika periodā strādā arī pa vakariem, nodrošinot klientu pārvešanu uz tām patversmēm, kuru vietu skaits vēl nav aizpildīts. Mobilajai brigādei ar 15. decembri izstrādāts speciāls maršruts, lai apbraukātu tās vietas, kur pulcējās bezpajumtnieki, un nogādātu personas uz naktspatversmēm, kā arī piedāvās siltu tēju un apģērbu.

Lūgums iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, informējot par to un piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai Rīgas Pašvaldības policijai pa tālruni 02, kā arī ziņot par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes mobilajai brigādei darba dienās (plkst. 10.00–17.00) pa tālruni 67249660 vai mobilo tālruni 27023550. Katoļu ielā 57, Maskavas ielā 208 var nodot tīras, lietotas drēbes un apavus. Dienas centra nodarbībām lūgums ziedot dažādus materiālus radošām aktivitātēm, piemēram, dziju, pogas, krāsainus papīrus un citas lietas.

Neskaidrību gadījumos informāciju var iegūt, zvanot pa iedzīvotāju informēšanas bezmaksas informatīvo tālruni 80005055.

Mobilā brigāde darbam ar bezpajumtniekiem veiks apsekojumus Rīgas pilsētā, ievērojot noteiktu maršrutu, vietu un laikus, lai pēc iespējas operatīvāk sniegtu palīdzību bezpajumtniekiem.

Bezpajumtnieku pagaidu uzturēšanās vietas aukstā laikā (ja nakts gaisa temperatūra ir zemāka par -20 grādiem). Papildus naktspatversmēm iespēja sasildīties šādās vietās: Kurzemes rajonā — Birzes ielā 54, sociālās aprūpes centrā «Stella Maris» (uzturēšanās no 18.00 līdz 8.00); Ziemeļu rajonā — Meldru ielā 58, sociālajā māja (uzturēšanās no 18.00 līdz 8.00); Vidzemes priekšpilsētā — Čiekurkalna tirgus telpā (Ropažu ielā 70), zupas virtuves vieta (uzturēšanās no 9.00 līdz 22.00).