Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zviedrijas valdība: «General Motors» veic pārrunas ar vienu potenciālo «Saab» pircēju

ASV autobūves kompānija «General Motors» (GM) patlaban veic pārrunas ar vienu potenciālo Zviedrijas struktūrvienības «Saab» pircēju, paziņoja Zviedrijas valdība.

«Mums - Eiropas Investīciju bankai (EIB) un Zviedrijas valdībai - ir prezentēts viens galvenais pretendents, kuru mēs esam sākuši analizēt, lai arī mēs lūkojamies arī uz citām ieinteresētajām pusēm,» norādīja Zviedrijas Uzņēmējdarbības ministrijas valsts sekretārs Jūrens Hēglunds.

Tomēr Hēglunds atteicās nosaukt potenciālā pircēja vārdu, bet Zviedrijas mediji jau iepriekš ziņojuši, ka tas varētu būt Nīderlandes ekskluzīvo sporta automašīnu ražotājs «Spyker Cars N.V.».

«GM patlaban pieliek visas pūles, lai noslēgtu nepieciešamās pārrunas un ievērotu līdz gada beigām noteikto gala termiņu,» sacīja Hēglunds.

Kā ziņots, Zviedrijas ekskluzīvo sporta automašīnu ražotājs «Koenigsegg» novembra beigās atteicās no plāna pārņemt «Saab».

«Saab» pārņemšanas darījumu bija paredzēts īstenot kopā Ķīnas autobūves uzņēmumu «Beijing Automotive Industry Holding Co. Ltd.» (BAIC).

Taču pirmdien BAIC paziņoja, ka nolēmis iegādāties «Saab» vairāku aktīvu intelektuālās īpašuma tiesības.

BAIC iegādāsies «Saab 9-3» un «Saab 9-5» modeļu, kā arī turbopūtes dzinēju un ātrumkārbu izstrādes tehnoloģijas.

Tāpat «Saab» palīdzēs Ķīnas kompānijai izstrādāt sava zīmola automašīnas, izmantojot Zviedrijas autoražotāja tehnoloģijas.

Zviedrijas biznesa laikraksts «Dagens Industri» vēsta, ka šī darījuma summa veido 1,4 miljardus kronu (94,08 miljonus latu), kas ir pietiekami, lai nodrošinātu «Saab» dzīvotspēju līdz nākamā gada pirmā ceturkšņa beigām.