Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Pasts nolēmis attīstīt uzņēmumu saviem spēkiem

Uzņēmums «Latvijas Pasts» (LP) nolēmis būtiski pilnveidot uzņēmuma darbību, panākot tā rentabilitāti un konkurētspēju brīvas konkurences apstākļos. Turklāt pasta nodaļu tīkls netiks nodots vienam stratēģiskam partnerim, bet gan tiks piesaistīti vairāki sadarbības partneri klientu apkalpošanai lauku rajonos, portālu «Apollo» informēja uzņēmumā.

LP norāda, ka «Pasta bankas» projekta realizācija ir būtiski aizkavējusies, jo kopš sadarbības līguma noslēgšanas 2008.gada 29.decembrī puses tā arī nav spējušas vienoties par sadarbības būtiskiem nosacījumiem. Sarunas ar stratēģisko partneri ir nonākušas strupceļā, jo noteiktajā termiņā nav panākta vienošanās par LP pieņemamiem sadarbības nosacījumiem, kas nodrošinātu stabilu turpmāko uzņēmuma darbību. Tie nedrīkst pasliktināt Latvijas Pasta finanšu situāciju un radīt nepieciešamību pēc papildu līdzekļiem no valsts budžeta.

LP valde, izvērtējot vairākus uzņēmuma attīstības scenārijus, vienprātīgi nolēma atbalstīt attīstības virzienu, kas paredz saglabāt klientu apkalpošanas funkciju kā Latvijas Pasta darbības veidu, paredzot pasta nodaļu tīkla attīstību pašu spēkiem, būtiski uzlabot uzņēmuma darbību, kā arī pilnveidot esošos pakalpojumus un ieviest jaunus pakalpojumus. Izvēlētais attīstības virziens paredz starpnieku piesaistīšanu klientu apkalpošanai vietās, kur pasta nodaļu uzturēšana nes zaudējumus. Uzņēmuma valdes lēmumu atbalstījis akcionārs – Satiksmes ministrija.

Uzņēmums uzsver, ka tā galvenais uzdevums ir panākt darbību bez zaudējumiem, kā arī sagatavoties darbībai brīvas konkurences apstākļos. Tas tiks panākts, pilnveidojot uzņēmuma darbību, rūpējoties par pakalpojumu atbilstību klientu pieprasījumam un paaugstinot klientu apkalpošanas kvalitāti. Īpaši nozīmīga ir pasta nodaļu tīkla darbības pilnveidošana, panākot maksimālu katras nodaļas darbības efektivitāti. Vietās, kur nebūs iespējams nodrošināt pasta nodaļu darbu bez zaudējumiem, pasta pakalpojumu sniegšanai tiks piesaistīti starpnieki – veikali, degvielas uzpildes stacijas, citi uzņēmumi vai institūcijas. Īpaši svarīgi tas ir lauku apvidos, kur nepieciešams nodrošināt pasta pakalpojumu pieejamību, taču nav iespējams panākt pasta nodaļu darbību bez zaudējumiem.

Starpnieku piesaiste tiks veikta pakāpeniski, izvērtējot katras pasta nodaļas attīstības potenciālu. Lai pārbaudītu šāda sadarbības modeļa efektivitāti, jau nākamā gada sākumā plānots izstrādāt pilotprojektu ar dažām apdzīvotām vietām, kur pasta pakalpojumu sniegšanu nodrošinās starpnieki. Pasts apzinās lielo atbildību iedzīvotāju priekšā pasta pakalpojumu sniegšanas kvalitātes nodrošināšanā, tāpēc process būs pakāpenisks.

Lai pilnvērtīgi izmantotu savu konkurētspējas priekšrocību – plašāko nodaļu tīklu Latvijā, LP plāno uzrunāt arī tās valsts un pašvaldību iestādes, kurām ir nepieciešama plaša pieejamība visā valsts teritorijā. Izmantojot pasta nodaļu tīklu, varētu tikt samazinātas arī institūciju izmaksas, ekonomējot budžeta līdzekļus.