Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Degvielai Latvijā vajadzētu būt lētākai

Lai gan vājā pieprasījuma dēļ pasaulē krītas naftas cena, Latvijā degvielas cenas nemazinās.

«Parex Asset Management» Tirgus analīzes daļas vadītājs Zigurds Vaikulis laikrakstam «Diena» norāda, ka degvielas cenai Latvijā vajadzētu samazināties par trim līdz pieciem santīmiem.

«No degvielas mazumtirdzniecības cenas izriet, ka adekvāta 95. markas benzīna cena pašlaik būtu 67 santīmi par litru jeb par trim līdz pieciem santīmiem lētāk nekā patlaban,» skaidro Vaikulis.

Savukārt Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas vadītājs Uldis Sakne neprognozē īpaši lētāku degvielu Latvijā. «Cena jau pirms kāda laika nokritās, un vispārēja tendence tai samazināties nav gaidāma. Atliek gaidīt svētku atlaides,» saka Sakne.

Viņš uzsver, ka teorētiskajos aprēķinos par degvielas cenu nav iekļauta zaudējumu kompensēšana. Viņš atgādina, ka naftas cenu svārstību dēļ daudzi tirgotāji strādājuši ar mīnusiem, tādēļ zaudētā nauda jāatpelna. Turklāt otrdien naftas cenas atkal nedaudz pieaugušas, tāpēc gatavās degvielas vairumtirdzniecības cena izlīdzināsies.

Tikmēr Vaikulis pieļauj, ka tuvākajos mēnešos naftas cena varētu vēl samazināties, jo piedāvājums krietni pārsniedz pieprasījumu. Turklāt notikumi arābu valstīs liecina, ka tām vajag naudu un naftas ieguvēji nevar atļauties samazināt ražošanas apjomus, lai uzsistu cenu.