Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle: devalvējot ekonomiku, Latvija palīdzējusi igauņiem ar eiro ieviešanu

Ar savas ekonomikas devalvāciju, nepieļaujot valsts maksātnespēju un saglabājot stingro valūtas kursu, Latvija palīdzējusi kaimiņiem igauņiem ieviest eiro jau 2011.gadā, vakar Eiropas Parlamenta (EP) debatēs par ekonomikas atjaunošanos Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs sacīja no Latvijas ievēlētais deputāts Roberts Zīle (TB/LNNK).

«Nav tā, ka mēs nepriecātos par igauņiem, taču mūsu upuris, izpērkot otro lielāko Latvijas komercbanku, bija zināms solidaritātes solis, lai neiegrūstu nelaimē arī kaimiņus un agresīvos investorus. Tāpēc mēs gribam redzēt solidaritāti arī no Eiropas finanšu politikas veidotāju puses, piemēram, barjeras latiņas pazemināšanu ieejai eirozonā,» uzsvēra Zīle.

Deputāta asistente Guna Zaķe-Baltā aģentūru LETA informēja, ka Zīle eiroparlamentāriešiem atgādinājis par 2008.gada nogali, kad saspringtās sarunās starp Latvijas valdību, Starptautisko Valūtas fondu (SVF), Eiropas Komisiju (EK) un Zviedrijas valdību tika nolemts tikai par Latvijas nodokļu maksātāju naudu vien izpirkt otro lielāko komercbanku Latvijā un noturēt stipru nacionālās valūtas kursu.

«Tādējādi mēs, latvieši, uz daudziem gadiem zaudējot savus ienākumus, konkurētspēju un arī sabiedrības kvalitāti, izglābām skandināvu un citu investoru banku sektoru, iespējams, ne tikai Baltijas valstīs,» norādīja Zīle.

Politiķis skaidro, ka «"domino kauliņu efekts» bankas bankrota gadījumā tālu pārsniegtu Latvijas robežas un aizveltos līdz pat skandināvu pensiju fondiem kā banku akcionāriem».

Pēc Zīles vārdiem, «politiķiem Latvijā bija jāizdara tik nāvējoši lēmumi, kas vairumam veco Eiropas valstu kolēģu nerādītos par visšausmīgākajos murgos».

Tomēr Zīle uzsver: «Mēs negribam huligāniski uzvesties, vienpusēji ieviešot eiro vai to palaižot apritē paralēli nacionālajai valūtai. Taču mūsu demogrāfiski novecojošās sabiedrības mērķis nevar būt gadiem ilgi katru otro nopelnīto latu samainīt uz eiro un atdot bankām un vakara lūgsnās pielūgt, lai tik lats noturas pret eiro.«

LETA jau ziņoja, ka vakar Strasbūrā EP plenārsesijas darba kārtībā bija iekļautas debates par ekonomikas atjaunošanos Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs.