Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bezdarbnieku ekonomistu skaits trīskāršojies

Lielākais bezdarbnieku skaits ar augstāko izglītību sadalījumā pēc profesijas ir ekonomistu vidū. Pagājušā gada beigās bez darba bija 1310 ekonomisti, bet šā gada oktobrī — jau 3166, liecina Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati.

No 15 apskatītajām profesijām nevienā bezdarba problēma nav uzlabojusies. Kopš pagājušā gada beigām vairāk bezdarbnieku ir arī skolotāju, juristu, inženieru, grāmatvežu un citās jomās.

2008. gada nogalē bez darba bija 1310 skolotāji (NVA reģistrēti bezdarbnieki), šā gada pavasarī — jau 1716, šā gada jūnijā — 2426, bet oktobra beigās — 1414 pedagogi.

Piemēram, pērn gada beigās bez darba bija 462 juristi, bet jau šogad oktobra beigās kā bezdarbnieki NVA bija reģistrējušies 1143 cilvēki ar augstāko juridisko izglītību.

Dramatiskas pārmaiņas piedzīvo arī inženieri. Ja vēl pagājušā gada beigās bez darba bija 275 būvinženieri, tad šā gada oktobrī — jau 753. Līdzīga situācija ir arī mehānikas inženieru, vispārējās pamatizglītības skolotāju, uzņēmējdarbības speciālistu, filologu, elektroinženieru, vadītāju, komercpakalpojumu vadītāju, psihologu, grāmatvežu (4. līmeņa kvalifikācijas), pārtikas un dzērienu tehnologu, kā arī pirmsskolas izglītības skolotāju jomā.