Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzīvokļu īres maksa sasniegusi zemāko līmeni pēdējo divu gadu laikā

Šā gada novembrī Rīgas centra dzīvokļu vidējā īres maksa nokritusies līdz 4,2 latiem par kvadrātmetru, sasniedzot zemāko līmeni pēdējo divu gadu laikā, mājokļu īres tirgus pārskatā par 2009.gada rudeni norāda nekustamā īpašuma uzņēmums «Rent In Riga».

Īres maksas samazināšanās veicinājusi tirgus aktivitāti, kas šoruden ir augstākā kopš ekonomiskās krīzes sākšanās valstī, teikts pārskatā.

Rīgas centra dzīvokļu īres maksa pagājušā gada novembrī bija 7,3 lati par kvadrātmetru, kas ir par 35% vairāk nekā šogad. Rudenī īres maksa kritusies gan divu un trīs, gan arī četru un vairāk istabu dzīvokļiem labā stāvoklī Rīgas centrā. Piemēram, šosezon īres maksa par divistabu dzīvokli mēnesī, neieskaitot komunālos maksājumus, bija no 150 līdz 300 latiem, vasarā no 150 līdz 330 latiem, savukārt pirms gada - no 250 līdz 450 latiem, norāda «Rent In Riga».

Dzīvokļu īres maksa turpināja samazināties arī jaunajos projektos, kas šoruden ir aktīvākais mājokļu tirgū. Septembrī, oktobrī un novembrī vidējā īres maksa mēnesī par dzīvokli platībā no 45 līdz 60 kvadrātmetriem bija 220 lati, vasarā – 230 lati, savukārt pērnajā rudenī īres maksa bija 380 lati, kas ir par 42% augstāka cena nekā šogad, teikts pārskatā.

«Dzīvokļu īpašnieki jaunajos projektos vairs nav orķestra vadītāji un, tāpat kā citos īres segmentos, kļuvuši pretimnākošāki un pielaidīgāki, par ko liecina nelielā īrnieku mainība,» norāda «Rent In Riga» speciālists Jānis Lipša.

Skatot gada griezumā, arī sērijveida dzīvokļu īres maksas vidējais līmenis ir ievērojami krities no 4,9 latiem par kvadrātmetru 2008.gada novembrī līdz 2,3 latiem šoruden. Vasarā zemākais punkts tika sasniegts augustā - 2,7 lati par kvadrātmetru. Darījumi galvenokārt notiek ar tiem sērijveida dzīvokļiem, kas ir labā stāvoklī, atrodas labā vietā un kuriem ir adekvāta īres maksa.

Lipša norāda, ka mājokļu īres segmentā īres maksa sāk stabilizēties, kas turpināsies arī tuvākajā laikā. «Krīzes apstākļos lielai daļai potenciālo īpašumu pircēju finansiālā situācija ir pasliktinājusies, tāpēc interese par mājokļu īri saglabāsies augsta. Tajā pašā laikā īres maksas un kvalitātes attiecība tuvojas optimālajai, tādēļ būtiskam tās kritumam nākamajā sezonā vairs nevajadzētu būt,» prognozē speciālists.