Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs partijām ziedojis, taču tieši politiķiem maksājis neesot

Ventspils mērs Aivars Lembergs atzīst, ka politiskajiem spēkiem naudu ziedojis, taču tieši politiķiem maksājis neesot, un tā dēvētie Lemberga stipendiāti ir izdomājums.

Lembergs aģentūrai BNS norādīja, ka ziedojis, piemēram, Zaļo un zemnieku savienībai, partijai «Jaunais laiks». «Protams, šā gada sākumā es Zaļo un zemnieku savienības kasē iemaksāju 15 tūkstošus latu. Liekas, kaut ko kaut kad esmu maksājis «Jaunajam laikam». Vēl kaut kam esmu kaut ko maksājis, bet tās bija mazas summas,» sacīja Lembergs.

Uz jautājumu, kādēļ ziedojis šīm partijām, Ventspils mērs atbildēja, ka «vienkārši tāpat». «Jā, bet kādēļ es par 40 tūkstošiem latu nopirku monētu kolekciju? Kāpēc es maksāju stipendijas studentiem? Kāds man no tā labums?» turpināja Lembergs.

«Redziet, var jau neatbalstīt Latvijas politiskās partijas, bet vai tās varēs izdzīvot bez naudas? Nevarēs! Man jau neviens arī nevar liegt uzrunāt vienu otru uzņēmēju, prasot, vai viņš nevar šādi atbalstīt vienu vai otru politisko partiju. Tomēr viņš naudu var dot un var nedot,» klāstīja Lembergs.

«Iedomājieties situāciju — stāv bomžiks. Es jums saku: «Iedod viņam desmit latu!» Tomēr izvēle — dot viņam naudu vai ne — paliek jūsu ziņā, lai gan Lembergs jums to ir lūdzis darīt. Nesen gāju pa Doma laukumu, man pretī nāk divi pusbomžiki. Ierauga mani un saka: «Oi, Lemberga kungs, es tā jūs gribēju satikt!» Bet pēc tam saka man: «Paklau, nu tu vari mums divus latus iedot?» Es saku: «Ņem!»,» pastāstīja Ventspils mērs.

Lūgts komentēt bieži vien izskanējušos pārmetumus, ka viņš politiķiem maksājis par sev vēlamu balsojuma rezultātu, Lembergs norādīja, ka tādā gadījumā lai šie pārmetēji pasakot, par kuru balsojumu konkrēti viņš esot kādam maksājis.

«Redziet, politiskie pretinieki maksimāli cenšas īstenot antilemberga kampaņu, jo kādas gan ir grūtības pateikt, ka kāds cilvēks, kuram ir nauda, nopircis kādu likumu? Konkrēti pasakiet, kuru likumu esmu nopircis!» uzsvēra Lembergs.

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis savulaik pieminējis Ventspils brīvostas likumu, tomēr Lembergs jautāja, ar ko tas atšķiroties no Rīgas brīvostas likuma. «Ne ar ko! Tādējādi sanāk, ka es esmu maksājis ne vien par Ventspils, bet arī par Rīgas, Liepājas un Rēzeknes speciālo ekonomisko zonu likumu!» akcentēja Lembergs.

Laika periodā pirms Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (2002.–2003. gadā) Tranzītbiznesa asociācijā un Ostu padomē aktīvi strādāts, lai likums par brīvajām ekonomiskajām zonām Latvijai būtu maksimāli ilgs un izdevīgs.

«Mums izdevās panākt, ka šāds statuss tiks piemērots līdz pat 2017. gadam. Pie likumiem, kas skar tranzīta biznesu, mēs strādājam nemitīgi,» pavēstīja Ventspils mērs.

Lembergs kā Ventspils domes priekšsēdētājs gribot, lai Ventspilī cilvēki dzīvo labi. Tomēr laba dzīvošana ir saistīta ar sekmīgu ostas attīstību, tāpēc arī Lembergs esot ieinteresēts, lai Latvijā cilvēki labi dzīvotu. Ja cilvēki labāk dzīvo, viņi maksā vairāk nodokļu, no kā ir labi gan Ventspilij, gan Latvijai, gan Lembergam personīgi, jo arī viņš grib, lai cilvēki labi dzīvotu.

«Es vēl saprastu apvainojumus, ja šajā likumā [par brīvajām ekonomiskajām zonām] būtu noteikts, ka no nodokļu nomaksas Ventspils ostā, Rīgas ostā, Liepājas SEZ un Rēzeknes SEZ tiek atbrīvota tā uzņēmējdarbība, ko veic konkrēti Lembergs, savukārt pārējiem uzņēmējiem nodokļi ir jāmaksā, tad tiešām būtu iemesls strīdēties. Bet vai likumā tas ir noteikts? Nav!» minēja Lembergs.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja mājaslapā ievietotā informācija liecina, ka Lembergs Zaļo un zemnieku savienībai šogad aprīlī ziedojis 18 tūkstošus latu. Iepriekšējos gados viņš naudu ziedojis arī paša pārstāvētajai partijai «Latvijai un Ventspilij». Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja ievietotā informācija liecina, ka Ventspils mērs kopumā pēdējos gados šiem abiem politiskajiem spēkiem ziedojis nedaudz vairāk kā 21 tūkstoti latu.

Jau vēstīts: ģenerālprokurors Jānis Maizītis nesen paziņoja, ka Ģenerālprokuratūra izmeklēšanas laikā guvusi apliecinājumu, ka tā sauktais Ventspils mēra Aivara Lemberga stipendiātu saraksts nav izdomājums un tiešām ir patiess.