Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielbritānijā kritiku izsauc prinča Čārlza vēstules valdības ministriem

Lielbritānijas princis Čārlzs pēdējos gados ministriem nosūtījis vairākas vēstules, kurās pausta kritika par dažādiem lēmumiem, īpaši saistībā ar arhitektūru un vidi, tādējādi vairojot bažas par karaliskās ģimenes iejaukšanos valdības darbā, ceturtdien vēsta laikraksts «The Guardian».

Izdevuma rīcībā nonākusi informācija, ka troņmantnieka padomnieki izdarījuši spiedienu uz valdības ministriem grozīt lēmumus atbilstoši prinča ieskatiem, tostarp jautājumā par kādas slimnīcas būvniecību un ekopilsētu dizainu.

Laikrakstā publiskotās apsūdzības izskan pēc gada sākumā princim veltītās kritikas par kādas Londonā plānotas modernas ēkas ieceres kritizēšanu, kas noveda pie projekta apstādināšanas.

Plānotās ēkas galvenais arhitekts šā gada jūnijā prinča rīcību nosodīja, to nodēvējot par «pilnīgi antikonstitucionālu».

Kopš 2006.gada šādas vēstules saņēmušas Finanšu, Ārlietu un Britu Sadraudzības ministrija, liecina avīzes rīcībā esošie dokumenti.

Tomēr ministrijas atteikušās atklāt vēstuļu saturu.

«Viņam jābūt ļoti uzmanīgam, lai nepārkāptu robežu starp konstitucionālajām un ceremoniālajām tradīcijām,» uzskata opozīcijā esošo liberālo demokrātu pārstāvis iekšlietu jautājumos Kriss Hūns. «Velsas princim ir tiesības jautāt par notiekošo, bet, ja viņš uzstāj uz vienu vai otru uzskatu, tad tā jau ir cita lieta.«

Prinča Čārlza pārstāvis noraidīja apsūdzības, ka viņa padomnieki uzstājuši, lai vēstuļu saturs netiktu atklāts.

«Ir vispārpieņemts, ka troņmantniekam jābūt informētam par valdības darbu, un korespondencei ar valdības ministriem jābūt privātai un konfidenciālai,» laikrakstam norādīja prinča pārstāvis.

Prinča striktie iebildumi pret moderno arhitektūru jau iepriekš izraisījuši kritiku, it īpaši pirms 25 gadiem, kad viņš Londonas Nacionālās galerijas jaunā spārna būvniecības ieceri nodēvēja par «briesmīgu karbunkulu».