Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apdegumu centrā ārstējas astoņi pacienti ar apsaldējumiem

Iepriekšējā diennaktī Valsts apdegumu centrā iestājušies vairāki pacienti, un pašlaik centrā ārstējas astoņi pacienti ar apdegumiem, «Nozare.lv» informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Potetinova.

«Ņemot vērā salu, kas pieturas jau vairākas dienas, intensīvāks ir kļuvis Apdeguma centra darbs. Kopumā centrā pašlaik ārstējas astoņi pacienti, kuri guvuši apsaldējumus. Tuvākajā laikā pacientu skaits centrā palielināsies, jo uz to tiks pārvesti arī cietušie no Liepājas,» pastāstīja Potetinova.

Slimnīcas pārstāve arī pastāstīja, ka ne visi cietušie ir bezpajumtnieki. Palīdzība sniegta arī kādam vīrietim, kurš guvis apsaldējumus, pastaigājoties laika apstākļiem nepiemērotos apavos.

To, ka ar katru dienu palielinās pacientu skaits, kas guvuši apsaldējumus, «Nozare.lv» atzina arī neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

NMPD mediķi norāda, ka nebūt nav jāgaida liels sals, lai cilvēki gūtu apsaldējumus. Jau novembra pirmajās dienās, kad gaisa temperatūra Latvijā bija tikai ap nulle grādiem, NMPD brigāžu mediķi izbraukuši uz izsaukumiem un nogādājuši slimnīcās desmit apsaldējumus guvušus cilvēkus.

Lai pasargātu sevi no apsaldēšanās, mediķi aukstā laikā iesaka nevalkāt cieši piegulošu apģērbu un apavus, nelietot alkoholu, it īpaši lielās devās. Pats svarīgākais, lai pēc alkohola lietošanas cilvēks būtu spējīgs pēc iespējas ātrāk aizkļūt līdz mājām. Tāpat NMP mediķi atzīmē, ka visbiežāk apsaldējumam pakļauti kāju un roku pirksti, seja, ausis, tāpēc šīs vietas īpaši jāuzmana. Savukārt cilvēkiem, kuri strādā zemā gaisa temperatūrā, jāatceras, ka viņiem nepieciešama regulāra siltas barības uzņemšana, sejas un ausu ieziešana ar aizsargkrēmu, kā arī periodiski jādodas uz siltām telpām sasildīties.

Potetinova pastāstīja, ka, lai arī ietves ir slidenas, Austrumu slimnīcas klīnikā «Gaiļezers» joprojām nav novērots krass pacientu skaita pieaugums, kuri vērstos pēc palīdzības ar roku, kāju lūzumiem vai sasitumiem. Pagaidām tie ir četri līdz seši gadījumi dienā, kas neesot nekas ārkārtējs.

Savukārt SIA «Rīgas 2.slimnīca» pacientu aprūpes vadītāja Maira Vīksna «Nozare.lv» pastāstīja, ka pacientu pieplūdums saistībā ar pirmo sniegu un slidenajām ielām bija novērojams sestdien, svētdien un pirmdien. «Es domāju, ka šo varētu dēvēt par adaptācijas periodu laika apstākļiem. Mūsu klienti pārsvarā vērsās pēc palīdzības ar vidēji smagām kāju un roku traumām. Tomēr traumatisms salīdzinājumā ar analogu laika periodu pērn nav būtiski pieaudzis,» atzina Vīksna.