Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Situācija uz Krievijas robežas varētu normalizēties nākamnedēļ

Latvijas un Krievijas Starpvaldību komisijas delegācijas divu dienu sarunās vienojušās par konkrētiem soļiem pastiprinātās kontroles pārtraukšanai uz Krievijas robežas, un tiek pieļauts, ka situācija varētu normalizēties jau nākamās nedēļas pirmajā pusē, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Satiksmes ministrija (SM).

Darba grupas sanāksmē panāktā vienošanās vieš cerību, ka nākamās nedēļas sākumā situācija uz Latvijas-Krievijas robežas varētu normalizēties, uzskata SM.

«Nozare.lv» jau ziņoja, ka vakar un šodien Rīgā notiek Latvijas un Krievijas starpvaldību komisijas sadarbībai ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sfērā Transporta grupas sanāksme.

Sarunās esot panākta vienošanās par konkrētām darbībām, lai novērstu Krievijas norādītos pārmetumus attiecībā pret Latvijas autopārvadātājiem.

Tika nolemts, ka Latvijas Autopārvadātāju asociācija «Latvijas auto» līdz 21.decembrim sagatavos priekšlikumus Krievijas muitas vadībai, kā segt negodprātīgo mūsu valsts autopārvadātāju radītos zaudējumus kaimiņvalstij, kas pārsniedz apdrošināšanas limitu, skaidro SM.

Savukārt Krievijas puse apņēmusies pēc iespējas īsākā laikā izskatīt Latvijas piedāvājumu un iespējams jau nākamnedēļ pirmajā pusē apturēt pastiprināto kontroli uz Krievijas robežas.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Anrijs Matīss novērtēja konstruktīvo delegāciju darbu un rastos risinājumus pārvadājumu problēmām.

Kā ziņots, Krievijas Federālais Muitas dienests (FMD) 15.decembrī pēc iepriekš izteiktajiem brīdinājumiem ieviesis papildu muitas kontroles pasākumus attiecībā uz Latvijas autopārvadātājiem, un tie paredz apstiprinājuma saņemšanu par dokumentācijā norādītā kravu saņēmēja reģistrāciju saņēmēja muitas iestādē, kā arī atpakaļceļā - izbraucot no Krievijas - informāciju par kravas piegādi muitas iestādei.

Šīs informācijas pieprasīšanas un saņemšanas process ilgst vairākas dienas, kuras kravas automašīnai jāpavada uz robežas.

Ilgstošā aizkavēšanās uz robežas rada būtiskus zaudējumus Latvijas pārvadātājiem. Asociācija ir saņēmusi informāciju, ka kravu īpašnieki pēc tam, kad ir uzzinājuši par Krievijas īstenotajiem pasākumiem, sāk atteikties no Latvijas pārvadātāju pakalpojumiem, bažījoties, ka kravas netiks piegādātas savlaicīgi.

Zaudējumus cieš arī ātri bojājošos kravu piegādātāji, jo automašīnās esošās kravas sakarā ar ilgstošo stāvēšanu uz robežas bojājas.

FMD pamato realizētās sankcijas ar Latvijas pārvadātāju izdarītajiem Krievijas muitas likumdošanas pārkāpumiem.