Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijā 29% iedzīvotāju valsts vadībā vēlas Staļinam līdzīgu līderi

29% Krievijas iedzīvotāju vēlētos valsts vadībā redzēt diktatoram Josifam Staļinam līdzīgu politiķi, liecina Viskrievijas Sabiedriskās domas pētījumu centra veiktās aptaujas dati.

Tiesa, tas ir krietni mazāk nekā pirms dažiem gadiem. Tā 2005.gadā Staļinam līdzīgu politiķi valsts vadībā vēlējās redzēt 42% Krievijas iedzīvotāju. To cilvēku skaits, kas iebilst pret staļiniskām metodēm valsts vadībā, pēdējo četru gadu laikā palielinājies no 52% uz 58%.

2009.gada aptaujā Staļina vārds nekādas emocijas neizraisa 28% respondentu, pozitīvas emocijas - 37%, bet negatīvas emocijas - 24%.

Vairāk nekā puse aptaujāto augstu vērtē Staļina līdera dotības. Tomēr, izsakoties par totalitārā līdera personīgajām kvalitātēm, 31% tās vērtē kā vidējas, 14 % uzskata, ka tās pelnījušas novērtējumu «zem vidējā», bet 19% - «virs vidējā».

Apgalvojumam, ka Staļins bijis cietsirdīgs tirāns, kurš iznīcinājis miljoniem cilvēku, piekrita 35% respondentu. Tikpat daudz aptaujāto piekrita apgalvojumam, ka Staļinam bijusi izcila loma uzvarā Lielajā Tēvijas karā. 21% aptaujāto uzskata, ka despots bijis gudrs vadītājs.