Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa: valdība nodrošinās ST sprieduma izpildi pensiju lietā

«Viens no smagākajiem lēmumiem 2009. gada valsts budžeta grozījumos bijis lēmums par pensiju samazināšanu pensionāriem. Jau tā saucamā Godmaņa valdība zināja, ka valdība nevarēs izvairīties no tik smaga un nepopulāra lēmumu pieņemšanas. Tieši šī bija viena no Starptautiskā Valūtas fonda stingrākajām rekomendācijām starptautiskā aizdevuma saņemšanai, un mūsu valdība nonāca neapskaužamā situācijā,» atzīst partijas Jaunā laika valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Viņa uzskata, ka, lai kāds būtu ST spriedums, tā izpilde nav diskutējama. Pensionāriem pozitīva sprieduma gadījumā, valdības šī brīža galvenais uzdevums būs rast līdzekļus, nodrošinot pensiju izmaksu pensionāriem pienākošajā apmērā.

«Jā, pensiju samazināšana bija smags, bet arī tā brīža vienīgais risinājums. Iespējams, bez šī smagā lēmuma valsts bankrots būtu bijis nenovēršams, un valsts funkcijas, tostarp arī pensiju izmaksa, skolotāju, policistu, mediķu u.c. algas būtu nopietni apdraudētas,» atzīst Āboltiņa.

Viņa tāpat uzskata, ka valdībai ir jāsaprot, ka jebkuros apstākļos krīzes lēmums ir tikai pagaidu risinājums. Tas ļauj atvilkt elpu un iegūt laiku, kā arī sakārtot fundamentālas lietas, lai šī valsts pastāvētu. Taču ar nākamā budžeta pieņemšanu nekas nav beidzies. «Tieši šīs valdības misija ir palīdzēt Latvijai izkļūt no krīzes ar darbiem. Tikai atsevišķi politiķi šobrīd var atļauties skaļus un demagoģiskus paziņojumus, kuri ir klaji pretrunā ar viņu reālajiem darbiem un politiskajiem mērķiem,» sacīja Āboltiņa.