Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polijā nosaluši 15 bezpajumtnieki

Polijā naktī no sestdienas uz svētdienu, kad gaisa temperatūra dažviet valstī nokritās līdz -20 grādiem, nosaluši 15 bezpajumtnieki, vēstī policija.

Līdz ar to kopējais Polijā šoziem nosalušo cilvēku skaits sasniedzis 30. Lielākā nosalušo daļa ir bezpajumtnieki.

«Es dzeru, lietoju narkotikas, tāpēc nakts patversmēs mani nelaida. Bet tagad ir tik auksts, ka es jau pāris dienas turos - nedzeru, lai mani neizdzītu laukā,» radio «Brīvība» korespondentam pastāstīja kāds Varšavas bezpajumtnieks.

Problēma nav tā, ka patversmēs trūktu vietas, bet gan tas, ka paši bezpajumtnieki labāk izvēlas dzīvot uz ielas, nevis pakļauties patversmes noteikumiem, un pirmais no tiem ir - nedrīkst lietot alkoholu.

«Ja pie mums kāds ierodas smagi piedzēries, mēs izsaucam policiju, kas tad šo cilvēku nogādā atskurbtuvē,» pastāstīja Polijas galvaspilsētas patversmes līdzstrādnieks. Bet tieši no tā bezpajumtnieki baidās.

Sabiedriskās organizācijas mudina ziemas aukstajam laikam izstrādāt elastīgākus patversmju noteikumus, pretējā gadījumā nosalušo skaits turpinās pieaugt.