Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nepērciet lētas kurpes, vecas desas un lētu matraci!

 Viens no svarīgākajiem laba miega nosacījumiem ir kvalitatīvs matracis. Šodien, kad guļam arvien mazāk, mēs kļūstam stresa pārņemti, salīdzinot ar senākām dienām, kad cilvēki pēc fiziska darba bezmiegs pat prātā nenāca. Tāpēc vairāk nekā agrāk gultai-matracim ir jākļūst par jūsu mājas svarīgāko mēbeli. Kādai tai ir jābūt?

Matracim ir jāatbilst diviem galvenajiem kritērijiem: pirmkārt, tam ir jābūt ergonomiskam,tas ir, tam jāpieņem gulētāja ķermeņa formas aprises, nevis gulētājam jāpieņem matrača izliekums. Otrkārt, matracim ir jābūt gaisa caurlaidīgam, lai mēs naktī nesvīstu. Ja par pirmo faktoru reklāmās var dzirdēt diezgan bieži, tad par otro, kas ir ne mazāk svarīgs, piedāvājums noklusē. Toties patērētāja apziņā par matračiem tiek iekodēti tādi jēdzieni kā ziema, vasara, universāls, viegli transportējams, kokosa, ortopēdisks, cieti nošūts-veselīgs utt. Diemžēl tie ir tirgotāju ieviesti marketinga triki, uz kuriem vienkāršs cilvēks bieži vien uzķeras.

Bet kā «neuzķerties», kā nenopirkt «kaķi maisā»? Pirmkārt, pirms darījuma mēbeļu veikalā noteikti izmēģiniet kāroto mantu - pieprasiet iespēju apgulties uz matrača. Citi saka, ka gulēt uz cieta matrača ir pareizi, citi – uz mīksta. Taisnība nav ne vieniem, ne arī otriem. Pareizi gulēt vajag ērti un, apguļoties uz matrača, pirkuma lēmuma pieņemšanā noteicošām ir jābūt jūsu sajūtām.

Ne reti skan argumenti, «ko tad es saprotu, lai pārdevējs man iesaka» u.c. Bet vai tad ar tādu pašu paļāvību jūs arī apģērbu veikalā iegādājieties, piemēram, mēteli par 300 vai 400 latiem? Nē - jūs to pielaikojiet vismaz reizes trīs līdz četras. Mēteli jūs valkāsiet četras sezonas, bet matraci lietosiet vismaz septiņus līdz desmit gadus, t. i., 40 sezonas - katru nakti...

Nepērciet lētas kurpes, vecas desas un lētu matraci! Mūsdienās arvien biežāk mūsu leksikā ienāk jēdziens «budžets»: valsts, projekta vai ģimenes budžets. Pārskatiet savu ikdienas budžetu un saskaitiet izdevumus dienai - modinātājs, čības, zobu birste, dvielis, spogulis, krēmi, uzvalks, rokas pulkstenis, kafijas aparāts, tosters, televizors, soma, kurpes, jaka, mašīna, kārtridžs, toneris, urbis, lupa, zupa, dīvāns utt. Tad pretstatiet izdevumiem jūsu naktij – guļamvietai vecais labais izlaižamais dīvāns, veļa - no senās pūra lādes, spilveni mammas dotie, sega... neatceros… Un atkal rīts pēc smagi gulētās nakts - kārtīga duša, lai pamostos, uz nakts ievilktām grumbām sejā jāuzliek dabīgie savelkošie, izlīdzinošie, absorbējošie, nomierinošie krēmi… Un tā dienu, nē nakti pēc nakts.

Ietaupot uz savu nakti, bieži mums nākas pārmaksāt dienā. Un plaukst kosmētikas bizness, SPA bizness, gandrīz katrā mazpilsētā var saņemt ajūrvēdas masāžu un pēc vajadzības arī iegādāties miega zāles...

Pārskatiet savu budžetu, investējiet savā naktī - tas jums atmaksāsies dienā ar uzviju! Guļamistabas iekārtošanu sāciet ar pareiza un laba matrača izvēli. Nesaspringstiet uz gultas rāmi, nakts skapīšiem,  kumodēm,  spoguļiem. Sāciet ar Skandināvijas modeli, t.i., kvalitatīvs matracis ar nosacītu koka vai tapsētu galvgali. Ja sāksiet ar to, salds miegs un produktīva diena garantēta.