Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miķelsons noliedz, ka būtu pazemots par saņemto atalgojumu

Uzņēmuma «Latvenergo» vadītājs Kārlis Miķelsons noliedz iepriekš medijos publicētās ziņas, ka viņš justos pazemots par saņemto algu. Viņš arī norāda, ka gatavs solidarizēties ar tautu un krīzes laikā saņemt mazāku naudu.

Miķelsons LTV raidījumā «Sarkanā līnija» pauda, ka runa nav bijusi par pazemojumu attiecībā uz algas samazināšanu, bet gan par neskaidriem kritērijiem, pēc kuriem nosaka atalgojumu valsts uzņēmumā.

«Es gribu nopelnīt. Nekad neesmu kaunējies par to, ka gribu nopelnīt. Runa ir par kritērijiem, kā vērtē manis paveikto,» sacīja Miķelsons. «Patlaban esmu gatavs strādāt par mazāku naudu.»

«Latvenergo» šefs kritizē sistēmu, kā patlaban tiek noteikts atalgojums valsts uzņēmumu vadītājiem: «Īpašniekam [valstij] jāprot definēt mērķus. Ja izpildīts uzdevums, sasniegti mērķi, tad jāsaņem prēmija. Grūti mainīt sistēmu, kas gadiem ielaista.»

Miķelsons rosina, ka viņa atalgojumu varētu veidot bonusu sistēma. «Vienu trešdaļu saņemtu pamatalgā, bet 2/3 par izpildītiem mērķiem.»