Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai policijai Ceļu satiksmes noteikumi nav jāievēro?

Pirmdien, 21. decembrī, braucot pa Matīsa ielu (Tērbatas ielas virzienā), plkst. 17.55 ievēroju policijas busiņu ar valsts numura zīmi «GH 5071», kurš bija novietots ielas kreisajā pusē pie Matīsas ielas 11. nama (ar transportlīdzekļa priekšu Tērbatas ielas virzienā). Viss jau būtu kārtībā, ja vien šādi drīkstētu novietot transportlīdzekli uz konkrētās ielas.

Paskaidroju: konkrētajā situācijā ir pārkāptas Ceļu satiksmes noteikumu 129.1. punkta prasības. Ceļu satiksmes noteikumu 129. punkts paredz, ka «apdzīvotās vietās atļauts apstāties un stāvēt arī ceļa kreisajā pusē iespējami vairāk pa kreisi uz nomales, bet, ja tās nav, — brauktuves malā vai tās paplašinājumos uz šādiem ceļiem:

129.1. uz ceļiem ar vienu braukšanas joslu katrā virzienā, ja brauktuves vidū nav tramvaja sliežu ceļa klātnes».

Tā kā uz Matīsa ielas ir tramvaja sliedes, ir izdarīts Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, par ko paredzēta administratīvā atbildība.

Gadījumā, ja transportlīdzeklim būtu ieslēgta zilā bākuguns, to drīkstētu tā novietot. Tā kā bākugunis nebija ieslēgtas, konkrētais transportlīdzeklis identificējams kā parasts transportlīdzeklis, kas piedalās ceļu satiksmē, un konkrētais trafarējums ar policijas simboliku neko nenozīmē un nedod nekādas priekšrocības vai atlaides.