Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TP: ja premjers nelabos kļūdas, meklēsim atbalstu pie opozīcijas

Tautas partija (TP) uzskata, ka premjera Valda Dombrovska (JL) valdība nodarījusi nelikumīgus zaudējumus pensionāriem, tādēļ premjeram un finanšu ministram Einaram Repšem (JL) jāatzīst, ka līdzšinējā ekonomiskās krīzes pārvarēšanas politika nenes viņu solītos rezultātus.

TP otrdien izplatītā paziņojumā norāda, ka «mēģinājums risināt valdības maksātspējas problēmas uz pensionāru rēķina ir izgāzies».

TP atgādina, ka ar iniciatīvu par pensiju ierobežojumiem «Jaunā laika» finanšu ministrs un premjers nāca klajā nākamajā dienā pēc pašvaldību vēlēšanām, iepriekš klaji melojot sabiedrībai, ka pensijas nemazinās.

«Šobrīd, kad Satversmes tiesa (ST) atzinusi pensiju ierobežojumus par nelikumīgiem, premjers ir spējis tik vien kā atzīt, ka ST lēmums būs jāpilda. Ja valdības vadītājs un finanšu ministrs arī šajā jautājumā vēlas ieņemt pasīvu nostāju un «vilkt laiku» līdz pavasarim, sabiedrībai būs kārtējais pamats nopietnām šaubām par minēto amatpersonu kompetenci un spēju pildīt savus pienākumus,» norāda TP.

Ienākumu avotam pensiju izmaksām jābūt reālam, un tam jābūt saistītam ar reāliem tautsaimniecības aktivizēšanas pasākumiem.

«Mēs uzskatām, ka kļūdas jālabo tiem, kuri tās pieļāvuši, tāpēc nav pamata pašreizējā premjera un finanšu ministra atbrīvošanai no politiskās atbildības un nekavējošas kļūdu labošanas. TP ir gatava palīdzēt premjeram, jau tuvākajā valdības sēdē sākot apspriest nodokļu pazemināšanas jautājumus, kā arī aktīvi sekmējot Saeimas komisijas darbu Pensiju likuma labojumu izstrādē,» — tā TP.

Vienlaikus TP brīdina: «Ja no valdības vadītāja jau vistuvākajās dienās nesagaidīsim saprātīgus risinājumus minētajās jomās, būsim spiesti atbalstu konkrētām iniciatīvām saskaņot ar opozīcijas partijām.»