Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija sola vienkāršot kravas auto pārbaudes uz robežas

Ārlietu ministrija saņēmusi informāciju par Krievijas Muitas dienesta lēmumu vienkāršot pasākumus, kas attiecas uz Latvijas autopārvadātājiem piemēroto pastiprināto kontroli uz Latvijas–Krievijas robežas, portālam «Apollo» pavēstīja ārlietu ministra pārstāve Una Pušpūra.

«Šo informāciju varam interpretēt kā pozitīvu reakciju uz tām darbībām, ko Latvija no savas puses ir veikusi. Ceram, ka praktiskā izpilde no Krievijas muitnieku puses uz robežas situāciju varētu normalizēt jau visdrīzākajā laikā,» norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP). 

Vienlaikus, saprotot, ka Krievijas Muitas pārvaldes lēmums ir pagaidu lēmums, Latvijas puses iesaistītajām institūcijām, tostarp Satiksmes ministrijai, sadarbībā ar autopārvadātāju asociāciju svarīgi turpināt uzturēt dialogu ar Krievijas pusi par praktisku jautājumu risināšanu.

«Šajā gadījumā svarīgi, lai Latvijas iesaistītās institūcijas maksimālā tempā ar Krievijas pusi vienotos par gala risinājumu, kas attiecas uz strīdīgajām kravām. Tāpat būtiski nepieļaut negodīgo praksi, kuras rezultātā cieš godīgo autokravu pārvadātāji,» akcentē Riekstiņš.

Kravas automašīnu rinda uz Latvijas un Krievijas robežas kļūst arvien garāka».