Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par grūtniecības iestāšanos var nonākt tribunāla priekšā

Viens no amerikāņu karavadoņiem Irākā iekļāvis grūtniecību starp nodarījumiem, par kuriem viņa pakļautie tiek nodoti kara tribunāla tiesai, vēsta britu laikraksts «The Daily Telegraph».

Nolikums, kuru izveidojis ģenerālis Entonijs Kukolo, attiecas gan uz sievietēm kareivēm, gan uz karavīriem vīriešiem, kuri vainojami grūtniecības izraisīšanā.

Kukolo, komandieris, kas atbild par Irākas teritorijas ziemeļu daļu, 4. novembrī parakstīja pavēli par darbībām, par kurām piemērojama kara tribunāla tiesa, tomēr sabiedrībai par šo pavēli kļuva zināms ievērojami vēlāk. Kopumā minēto darbību sarakstā, kuru izdevis ģenerālis, iekļauti 20 punkti. Galvenokārt runa ir par noziedzīgām darbībām, piemēram, ieroču vai narkotiku pārdošanu. Turklāt Kukolo padotie var nonākt tribunāla priekšā, ja pēc savas gribas tiks pakļauti ķirurģiskām operācijām, kuras traucē dienesta pienākumu pildīšanu.

Kā paziņojis ASV armijas oficiālais pārstāvis Džordžs Raits, stāvoklī esošas sievietes kareives līdz šim vienmēr bez jebkādiem jautājumiem ir nosūtītas no karadarbības zonas uz dzimteni, nenododot tiesai. Tomēr virspavēlniekiem ir tiesības pēc saviem ieskatiem sastādīt padoto uzvedības likumus. Atbilstoši likumiem, kurus noteicis Kukolo, par grūtniecību tiesāts var tikt pat viņam pakļautais civilais personāls. Tāpat ģenerāļa padotajiem ir stingri aizliegti «jebkādi seksuālie kontakti» ar vietējiem iedzīvotājiem.

«The Daily Telegraph» — «Court-martial warning for pregnant US soldiers