Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šuplers: šosezon šajā komandā Ozoliņam jāspēlē mazākumā

Kontinentālās hokeja līgas kluba Rīgas «Dinamo» galvenais treneris Jūliuss Šuplers intervijā «Sporta Avīzei» sacīja, ka komandas kapteinim Sandim Ozoliņam spēles prasme ir ļoti augsta, tāpēc spēlētājs spēlējot mazākumā.

Par komandas spēli vairākumā, kas komandai ir viens no klupšanas akmeņiem, slovāku speciālists saka: «Treniņos vairākumam un mazākumam veltām lielu uzmanību, mēģinājām spēlēt ar specbrigādēm, taču kaut kas mums neiet.»

«Tomēr ir labāk nekā sezonas sākumā. Viss atkarīgs no izpildītājiem, arī no viņu emocionālā stāvokļa. Lai nebūtu tā, ka katrs grib būt šīs kombinācijas beidzējs. Mums vēl kaut kas jāmaina, taču vairākuma un mazākuma izspēli treniņos slīpējam ļoti daudz. Tas nav process, kas var beigties. Raugāmies sastāvā, vairākuma izspēlei vajag meistarību un veiksmi visaugstākajā mērā. Ir komandas, kurām blakus soļo fortūna, taču tas ir arī darbs. Nepieciešami trīs faktori: meistarība tehnikā un taktikā, darbs, arī gribasspēks un veiksme.»

Daudz tiek kritizēts treneris, kurš Ozoliņu liek mazākumā, lai gan Nacionālajā hokeja līgā Ozo mazākumā gandrīz nav spēlējis. No Šuplera sacītā var saprast, ka izvēles nav. «Bet kuram tad spēlēt? Ozoliņam ir tāda pieredze, un viņš pats vienmēr grib spēlēt. Viņa spēles prasme ir tik augsta,» atbild treneris.

«Tas būtu absurds, ja šādu hokejistu turētu uz soliņa. Šajā sezonā un šajā komandā Ozoliņam jāspēlē mazākumā. Ja mums komandā būtu mazākuma specbrigāde, Sandis varētu mazākumā neiet laukumā. Mums nav šāda stila spēlētāju! «Dinamo» hokejistu komplektācija tika veikta, ņemot vērā mārketingu un biznesu, nevis koncepciju, ka trenerim vajag šāda un tāda stila aizsargu, malējos uzbrucējus, vienu labu ripu metēju un vairākuma izspēlētājus. Tā nenotika! Tā ir arī mana vēlme, lai kluba vadība ietu pa šo ceļu, lai komandas komplektācija tiktu veikta pēc trenera iecerēm,» piebilst Šuplers.

Jaunajā gadā Šuplers latviešiem novēl: «Vispirms veselību, tad laimi un veiksmi, lai jums būtu mazāk ļaunuma viena pret otru. Lai nebūtu jābrauc prom no Latvijas meklēt darbu svešās zemēs. Lai būtu investīcijas un nebūtu bezdarba. Lai būtu labāka dzīve jums visiem. Un lai visi vairāk smaidītu!»