Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgai un Jūrmalai ar 1.jūliju atcels īpaša režīma zonas statusu

Valdība otrdien atbalstīja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādātos noteikumus, kuri paredz ar 2010.gada 1.jūliju atcelt noteikumus par īpaša režīma zonas statusu Rīgas un Jūrmalas pilsētu administratīvajās teritorijās.

Kā portālam «Apollo» pavēstīja RAPLM pārstāve Ilze Dišlere, maijā veica grozījumus noteikumos par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas. Tie paredz, ka kopš šā gada 1.jūlija, lai iekasētu nodevu par transportlīdzekļa iebraukšanu īpaša režīma zonā, pašvaldībai teritorijas plānošanas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā tās teritorijas plānojumā jānosaka īpaša režīma zona.

Nodevu par transportlīdzekļu iebraukšanu pašvaldības teritorijas plānojumā noteiktā īpaša režīma zonā pašvaldība var iekasēt satiksmes drošības uzlabošanai, sabiedrības veselības, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai, kā arī dabas, īpaši aizsargājamo kultūrvēsturisko teritoriju un kultūras pieminekļu aizsardzībai.

Noteikumi par īpaša režīma zonas statusu atcelšanu Rīgas un Jūrmalas pilsētu administratīvajās teritorijās izstrādāti, ņemot vērā, ka noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas jau nosaka pašvaldību nodevas par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonās.

Līdz ar to transportlīdzekļiem, kuri iebrauc pašvaldības attiecīgajā īpaša režīma zonā, pašvaldība ir tiesīga uzlikt nodevu, saskaņā ar noteikumiem par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas.