Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apstiprināti vēl septiņi nāves gadījumi ar pandēmisko gripu

Pagājušās nedēļas laikā Latvijā apstiprināti vēl septiņi nāves gadījumi ar pandēmisko gripu A(H1N1), aģentūru LETA informēja Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Johansone.

Rīgā no A(H1N1) mirušas divas sievietes - 51 un 32 gadus vecas. Savukārt ārpus Rīgas mirusi 46 gadus veca sieviete un 51, 58, 50 un 41 gadu veci vīrieši.

LIC pārstāve informē, ka šie cilvēki atradušies riska grupā, jo slimojuši ar smagām hroniskām saslimšanām, kā dēļ saasinājušās gripas izpausmes.

Pavisam līdz šim no pandēmiskās gripas A(H1N1) izraisītajām komplikācijām miruši 24 pacienti.

Kopumā Latvijā gripas aktivitāte mazinājusies. LIC monitoringa dati liecina, ka saslimušo skaits Latvijā vidēji samazinājies līdz 65 pacientiem uz 100 000 iedzīvotājiem. Ambulatorajās iestādēs ievērojami samazinājies pacientu skaits, kuri vērsušies pie ārsta ar gripu vai gripai līdzīgiem simptomiem.

LIC speciālisti atgādina, ka visas slimības ir nopietnas un pret tām jāattiecas nopietni, tādēļ, sajūtot pirmās gripas pazīmes un augstu temperatūru, uzreiz jāvēršas pie ģimenes ārsta, kā arī jāpaliek mājās. Ārstēšanos - miera režīmu - nedrīkst atlikt uz rītdienu.