Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: TP paziņojums ir ar lielu populisma devu

Tautas partijas (TP) paziņojumi ir ar lielu populisma devu, pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja premjers Valdis Dombrovskis (JL).

Premjers norādīja, ka situācija valsts budžetā ir sarežģīta un jādomā, kā rast līdzekļus, lai pildītu Satversmes tiesas lēmumu tā dēvētajā pensiju samazināšanas lietā. «Mēs šeit nevaram nodarboties ar populismu,» sacīja Dombrovskis.

Viņš arī norādīja, ka jau iepriekš, tiekoties ar TP priekšsēdētāju Andri Šķēli, sacījis, ka nav pret nodokļu samazināšanu pie nosacījuma, ka tam nav negatīva fiskālā efekta un tam piekrīt starptautiskie aizdevēji.

Jau ziņots, ka finanšu ministrs Einars Repše (JL) šodien ironiski novērtēja TP paziņojumus, pieprasot grozīt nākamā gada valsts budžetu un pretējā gadījumā solot sadarbību ar opozīciju.

Kā ironiski sacīja ministrs, kā vienmēr pie izveidojušās situācijas ir vainīgi visi citi, tikai ne TP. «TP ne par ko neatbild, tā nav atbildīga par iepriekšējos gados kļūdaini pieņemtajiem lēmumiem, kā arī partijas ministri patlaban valdībā nenes nekādu atbildību par saviem lēmumiem,» sacīja Repše.

Pēc viņa domām, tieši TP būtu jāuzņemas vislielākā atbildība par savu darbību laikā, kad tā vadījusi valdību. Pašreizējais premjers Dombrovskis tagad tikai mēģinot šīs kļūdas labot.

Repše arī atturējās no plašākām prognozēm par valdības stabilitāti un tās krišanu nākamā gada budžeta grozījumu laikā.

Kā ziņots, TP uzskata, ka valsts budžeta labošanai pēc Satversmes tiesas sprieduma pensiju samazināšanas lietā Dombrovskim un Repšem nekavējoties jānāk klajā ar ekonomikas atjaunošanas plānu, paredzot nodokļu un valsts aparāta samazināšanu, pretējā gadījumā TP sola sadarboties ar pašreizējo opozīciju.

«Ja no valdības vadītāja jau vistuvākajās dienās nesagaidīsim saprātīgus risinājumus minētajās jomās, būsim spiesti atbalstu konkrētām iniciatīvām saskaņot ar opozīcijas partijām,» teikts TP šodien izplatītajā paziņojumā.