Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidenta uzruna Ziemassvētkos

Labvakar jūsmājās Ziemassvētku vakarā!

Šis vakars daudziem no mums ir gada visgaidītākie svētki. Jo Ziemassvētki ir mīlestības, cerību un gaismas laiks.

Līdz ar Ziemassvētku atnākšanu dienas kļūst garākas un mūsu rīti – gaišāki. Šovakar katrā mājā Ziemassvētku eglītē deg sveces. Sveces gaisma ir kā cerība mūsu sirdīs. Kamēr tā deg – tumsa nespēj iemājot mūsu prātos un nākotnes sapņos.

Patiesa cerība nav tikai sapnis par to, kādu vēlamies redzēt nākotni. Cerība dod mums pārliecību, ka neesam vieni savos darbos un centienos. Un šī pārliecība veido katra cilvēka vēlmi pašam panākt vairāk gaišuma savā dzīvē.

Taču visvairāk Ziemassvētkos ir paļāvības. Paļāvības uz to, ka kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem sagaidīsim vairāk gaismas, vairāk mīlestības un siltuma ikdienā. Paļāvības uz to, ka mēs visi kopā panāksim vairāk savstarpējas izpratnes, godīguma un vairāk pašaizliedzības.

Stāstā par Kristus dzimšanu tiek minēts, ka eņģeļi nāca pie cilvēkiem ar mudinājumu nebaidīties no brīnuma, kas tiks piedzīvots. Nebaidīties no Kristus piedzimšanas. 

Nebaidīsimies arī mēs šovakar no brīnuma – atklājuma par to, kādi īstenībā esam mēs paši. Meklēsim sevī un sev tuvajos kaut ko jaunu, līdz šim nepamanītu, jo katrā no mums ir kāds talants, kādas vēl neapzinātas spējas un neapjausts iekšējais spēks. Katrā no mums mīt kas īpašs, kas dara bagātus mūs pašus un dara bagātu pasauli, kurā mēs visi kopā dzīvojam.

Tieši Ziemassvētkos biežāk atceramies cilvēkus, kas paveic mums visiem nozīmīgas lietas. Par savu naudu, aicinot palīgā domubiedrus, ceļ baznīcu savā ciematā. Veido Likteņdārzu. Sauc mūs visus kopā izjust Sirdspukstu spēku. Vāc vēstures liecības. Atjauno pieminekļus. Gūst atzinību pasaulē.

Atver savu sirdi audžubērniem. Rūpējas par slimajiem un vientuļajiem. Par brīnumu pārvērš savu lauku, sētu un dārzu, ļaujot visiem priecāties par mūsu zemes skaistumu.

Lai šajos Ziemassvētkos pie mums visiem nāk brīnums – atklāsme par tām bagātībām, kas rodamas mūsos pašos. Atklāsme par to, ko mēs katrs varam darīt par labu savai ģimenei, tuviniekiem, savam ciemam, pilsētai un savai valstij.

Ziemassvētki ir ne vien gaismas un cerību laiks, bet arī mīlestības svētki! Mīlestība ir tā, ko visvairāk alkstam saņemt un kuras nekad nav par daudz. Tieši tā liek piedot, liek uzņemties atbildību, liek būt pašaizliedzīgiem. Tā ir visaizsargājošākā un visvairāk spēku dodošā. Tā atļauj kļūdīties, būt vājiem, dažreiz būt arī nepareiziem un tomēr – mīlētiem.

Mīlestība piedzimst līdz ar katra bērna nākšanu pasaulē. Tā dzīvo kopā ar cilvēku. Tā – kā Ziemassvētku pīrāgu ieraugs siltumā – pieaug atkal un atkal. Mīlestības nams un patvērums ir ģimene. Mīlestība vienmēr atrod ceļu uz mājām, pie savējiem.

Reizēm mīlestība var darīt mūs gan aklus, gan pārāk daudz piedodošus, gan pārāk prasīgus. Taču vienalga tā ir visspēcīgākā saikne, kas saista paaudzes, rada piederības sajūtu savai dzimtai un tuviniekiem. Latvija ir un būs tik spēcīga, cik stipras un mīlestības pilnas ir mūsu ģimenes.

Šajās Ziemassvētku dienās dalīsimies sirds siltumā arī ar tiem, kuriem ikdienā mīlestības segas trūkst. Apciemosim sen neredzētu vai vientuļu kaimiņu, radiniekus, sirmos vīrus un sievas, kuriem ikdienā pietrūkst bērnu un mazbērnu čalas. Lūkosim, vai varam iepriecināt bērnus, kuru vecākus dzīves līkloči ir aizveduši prom no katra cilvēka pienākuma – auklēt, rūpēties un gādāt par saviem bērniem.

Šogad atkal daudzi cilvēki labdarības akcijās ir pierādījuši, ka varam un, galvenais, vēlāmies palīdzēt.  Es no visas sirds pateicos visiem, kas spēj atvērt savu sirdi žēlsirdībai un iejūtībai, cilvēciskam priekam par cita prieku, tādējādi vairojot mīlestību un ticību mums visapkārt. 

Saules ritums dzen laiku uz priekšu. Jau rīt būs gaišāk, jau rīt saules gaismas būs vairāk. Gaidīsim to ar cerībām. Gaidīsim to ar Ziemassvētkos atrasto brīnumu sevī un savos tuvajos!

Gaidīsim to ar mīlestību, jo tieši mīlestība ļauj piedzimt cilvēkam. Mīlestība  ļauj atdzimt no jauna gan cilvēkiem, gan valstij. Tā ir bijis vienmēr un ir arī šodien. 

Novēlu jums visiem gaišus Ziemassvētkus!