Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spānijas lielajā loterijā laimestos sadalīti 2,3 miljardi eiro

Spānijas ikgadējā Ziemassvētku loterijā «El Gordo» («Resnais») šogad laimestos sadalīti 2,32 miljardi eiro (1,63 miljardi latu), atvieglojot dzīvi dažiem ekonomiskās krīzes skartās valsts iedzīvotājiem.

Lielākais laimests 300 000 eiro (210 840 latu) apmērā tika 1950 loterijas biļešu īpašniekiem, kas bija izvēlējušies skaitli 78294.

Visas loterijas biļetes ar šo skaitli bija pārdotas kādā tirdzniecības vietā Madrides strādnieku rajonā Tetuanā, kur dzīvo daudzi latīņamerikāņu imigranti.

«El Gordo» loterija kļuvusi par nacionālo tradīciju - miljoniem skatītāju 22.decembra vakarā ir pielipuši pie televīzijas ekrāniem, vērojot laimestu rituālu, kura gaitā skolnieki gregoriāņu dziedājumu stilā izdzied laimīgos skaitļus un laimestu vērtību.

Kā liecina statistika, 80% spāņu spēlē «El Gordo», šai Ziemassvētku loterijai tērējot pusi no ikgadēja loteriju budžeta.

Viena loterijas biļete maksā 20 eiro un tās tirdzniecībā tiek piedāvātas kopš jūlija.

Spāņi bieži izvēlas loterijas numurus, kas atbilst kādiem nozīmīgiem datumiem. Šogad viens no populārākajiem numuriem bija 25609, kas atbilst popzvaigznes Maikla Džeksona nāves dienai - 2009.gada 25.jūnijam.

Šis numurs tomēr izrādījies nelaimīgs, jo neguva nekādu laimestu.

Pagājušajā gadā vinnestos tika izmaksāti divi miljardi eiro (1,4 miljardi latu), teju divas reizes vairāk nekā 1995.gadā.

Kaut arī citās loterijās atsevišķi uzvarētāji var iegūt lielākus laimestus, loteriju eksperti «El Gordo» uzskata par dāsnāko pasaulē, jo laimestu kopsumma šajā loterijā ir vislielākā.

Loteriju laimesti šogad ir liels atspaids daudzām spāņu ģimenēm, jo Spānijas ekonomikā valda recesija kopš 2008.gada beigām un bezdarba līmenis sasniedz 19,3%, kas ir otrais lielākais Eiropas Savienībā (ES) aiz Latvijas.