Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas iedzīvotāji par drošāko valūtu uzskata eiro

53% Latvijas iedzīvotāju par drošāko valūtu uzkrājumu veidošanai un pelnīšanai uzskata eiro, liecina «Gallup» veiktā aptauja.

Lielāki eiro piekritēji starp bijušajām padomju republikām ir tikai lietuvieši, no kuriem 56% uzkrājumu veidošanai un biznesam izvēlētos eiro.

Igaunijā eiro izvēlētos 47% aptaujāto, Baltijas valstis izvirzot pārliecinošā eiro atbalstītāju vadībā starp bijušajām padomju republikām.

Eiro priekšroku dotu arī 38% gruzīnu un 36% moldāvu, savukārt vismazāk eiro uzticas uzbeki (2%) un turkmēņi (3%).

Savai nacionālajai valūtai priekšroku dotu 19% Latvijas iedzīvotāju, 17% Lietuvas iedzīvotāju un 10% Igaunijas iedzīvotāju.

Baltijas valstīs un Baltkrievijā (13%) valda vismazākā uzticība vietējai valūtai. Savukārt visvairāk savai nacionālajai valūtai uzticas Turkmenistānas (79%) un Azerbaidžānas iedzīvotāji (69%).

Aptaujas rezultāti parāda, ka visās bijušajās padomju republikās būtiski nokritusies uzticība ASV dolāram. Latvijā un Igaunijā ASV dolāru noguldījumiem un biznesam izmantotu tikai 7% iedzīvotāji, bet Lietuvā 4% iedzīvotāju.

Vislielākā uzticība ASV dolāram valda Uzbekistānā (41%), kam seko Tadžikistāna ar 29% un Gruzija ar 24%.

Krievijā vietējai valūtai uzticas 33% aptaujāto, bet ASV dolāram tikai 4% un eiro 16% aptaujāto iedzīvotāju.

«Gallup» veiktajā aptaujā šogad no aprīļa līdz augustam Armēnijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Igaunijā, Gruzijā, Kirgizstānā, Kazahstānā, Latvijā, Lietuvā, Moldovā, Krievijā, Tadžikistānā, Turkmenistānā, Ukrainā un Uzbekistānā aptaujāti 500–2000 pieaugušo vecumā no 15 gadiem.