Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers aicina dalīties sirds siltumā ar citiem

Valsts prezidents Valdis Zatlers šajos Ziemassvētkos aicina valsts iedzīvotājus dalīties sirds siltumā ar tiem, kam tā pietrūkst.

«Šajās Ziemassvētku dienās dalīsimies sirds siltumā arī ar tiem, kuriem ikdienā mīlestības segas trūkst. Apciemosim sen neredzētu vai vientuļu kaimiņu, radiniekus, sirmos vīrus un sievas, kuriem ikdienā pietrūkst bērnu un mazbērnu čalas. Lūkosim, vai varam iepriecināt bērnus, kuru vecākus dzīves līkloči ir aizveduši prom no katra cilvēka pienākuma – auklēt, rūpēties un gādāt par saviem bērniem,» svētku uzrunā sacīja prezidents.

Viņš atgādināja, ka Ziemassvētki ir ne vien gaismas un cerību laiks, bet arī mīlestības svētki. Un mīlestība ir tā, ko visvairāk cilvēki alkst saņemt un kuras nekad nav par daudz.

«Tieši tā liek piedot, liek uzņemties atbildību, liek būt pašaizliedzīgiem. Tā ir visaizsargājošākā un visvairāk spēku dodošā. Tā atļauj kļūdīties, būt vājiem, dažreiz būt arī nepareiziem un tomēr – mīlētiem,» teica Zatlers.

Viņš uzsvēra, ka mīlestības nams un patvērums ir ģimene un mīlestība vienmēr atrod ceļu uz mājām. Taču brīdināja, ka reizēm mīlestība var darīt gan aklus, gan pārāk piedodošus, gan pārāk prasīgus.

«Taču vienalga tā ir visspēcīgākā saikne, kas saista paaudzes, rada piederības sajūtu savai dzimtai un tuviniekiem. Latvija ir un būs tik spēcīga, cik stipras un mīlestības pilnas ir mūsu ģimenes,» uzrunā piebilda Zatlers.

Viņš aicināja saules gaismu gaidīt ar Ziemassvētkos atrasto brīnumu sevī un savos tuvajos.

«Gaidīsim to ar mīlestību, jo tieši mīlestība ļauj piedzimt cilvēkam. Mīlestība  ļauj atdzimt no jauna gan cilvēkiem, gan valstij. Tā ir bijis vienmēr un ir arī šodien,» noslēgumā sacīja prezidents.