Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš mudina Lavrovu rast risinājumu kravu pārvadātāju problēmām uz robežas

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) šodien telefona sarunā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu mudināja vistuvākajā laikā rast risinājumu situācijai kravu pārvadājumu jomā uz Latvijas-Krievijas robežas.

Par to biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Ārlietu ministrijas Preses centra nodaļā.

Ministri vienojās, ka abu pušu iesaistītajām institūcijām, tostarp Latvijas autopārvadātāju asociācijai «Latvijas auto», jāturpina darbs, balstoties uz vienošanos, kas panākta 18.decembra Starpvaldību komisijas Transporta darba grupas ietvaros, lai vistuvākajā laikā veicinātu situācijas normalizēšanos.

«Sakarā ar pastiprināto Krievijas muitas kontroli stāvoklis uz Latvijas-Krievijas robežas ir dramatisks un nepieciešams pēc iespējas ātrāks situācijas risinājums, lai novērstu Latvijas autopārvadātāju garās rindas pie robežpunktiem, kas attiecīgi rada ievērojamus zaudējumus,» telefonsarunā uzsvēra Riekstiņš.

Latvijas ārlietu ministrs kā pozitīvu soli novērtēja Krievijas Muitas pārvaldes 22.decembra paziņojumu, ka pastiprinātās robežkontroles pasākumi Latvijas autopārvadātājiem tiks vienkāršoti, taču nepieciešami papildu soļi praktiskās izpildes veicināšanai.

Telefona sarunā abas puses pārrunāja starpvalstu attiecību rezultātus 2009.gadā, kā arī Latvijas un Krievijas attiecību dienaskārtību nākamajam gadam, tostarp virzību līgumtiesiskās bāzes pilnveidošanā, sagatavojot parakstīšanai vairākus nozīmīgus starpvalstu līgumus.

Kā ziņots, turpinās darba grupu sanāksmes, lai tālāk risinātu Latvijas-Krievijas aktuālās robežšķērsošanas problēmas, kas saistītas ar Krievijas muitas dienesta pastiprināto mūsu valsts autopārvadātāju kontroli.

Šonedēļ Krievijas muita publiskoja informāciju par lēmumu daļēji atvieglot kravas auto kontroli pierobežā, tomēr lēmumu par pastiprinātas kontroles atcelšanu pilnībā sola pieņemt, tiklīdz sekos reāla rīcība zaudējumu atmaksāšanā.

Krievijas muita apstiprina, ka ir saņemti Latvijas autopārvadātāju asociācijas «Latvijas Auto» priekšlikumi kaimiņvalstij radīto zaudējumu atmaksai, līdz ar to, izprotot grūto situāciju, kontrole uz Latvijas-Krievijas robežas tiks daļēji atvieglota.

Pastiprinātās kontroles rezultātā uz Latvijas un Krievijas robežas izveidojušās garas kravas automašīnu rindas.