Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

CSDD aicina nesteigties ar priekšlaicīgu tehniskās apskates veikšanu

Daudzi autovadītāji steidz vēl šogad veikt tehnisko apskati saviem transportlīdzekļiem, kaut arī tās termiņš ir janvāris vai februāris, portālu «Apollo» informēja Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD). Jāatceras, ka transportlīdzekļu ikgadējā nodeva tiek iekasēta par KALENDĀRO GADU un šādā veidā kopējās izmaksas, ko veido transporta nodeva un maksa par tehnisko apskati, samazināt neizdosies, jo:

1. Ja transportlīdzeklim veikta apskate 2009. gada janvārī vai februārī, kad arī tika samaksāta nodeva par 2009. gadu, tad, veicot tehnisko apskati decembrī, nākamās tehniskās apskates termiņš būs 2010. gada decembris vai pat 2011. gada janvāris. Līdz ar to nodevas maksājums tiek tikai atlikts no janvāra uz decembri vai pat uz 2011. gada janvāri, kad jau būs jāmaksā nodeva gan par 2011. gadu, gan par 2010. gadu, ja tā nebūs samaksāta iepriekš.

2. Jāņem vērā, ka, veicot tehnisko apskati decembrī, nav izslēgta iespēja, ka transportlīdzeklim tiks konstatēti būtiski trūkumi vai bojājumi un ka var nākties braukt uz atkārtoto apskati janvārī, un tad savukārt būs jāmaksā nodeva jau par jauno — 2010. — gadu. Tādējādi transportlīdzekļa īpašnieks nevis pārcels nodevas maksājumu, bet tieši otrādi — samaksās nodevu par 2009. gadu decembrī un vēl arī par 2010. gadu janvārī. Īpaši tas būtu jāņem vērā šajās trīs beidzamajās gada dienās, jo varbūtība, ka pa šīm dienām izdosies saremontēt transportlīdzekli un vēl pagūt veiksmīgi iziet tehnisko apskati, ir samērā neliela.