Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zalāns dusmīgs par Repšes rīcību, pārmet arī premjeram

Ministru kabinetā nepamatoti tiek novilcināta lēmuma pieņemšana par piemērotāko risinājumu elektronisko identifikācijas karšu ieviešanai, uzskata reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP).

Tikai pēc asām diskusijām, kuru absurduma dēļ reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs pameta sēžu zāli, valdības komiteja pieņēma lēmumu virzīt uz valdības sēdi koncepciju par identifikācijas kartēm.

«Finanšu ministrs, neiedziļinoties jautājuma būtībā, izsaka destruktīvus apgalvojumus, tādējādi apzināti kavējot valdību pieņemt lēmumu. Šāda rīcība ved valdību strupceļā,» uzsver ministrs.

«Absurds ir tas, ka profesionālo organizāciju un ministrijas viedoklis tiek mazāk ņemts vērā nekā finanšu ministram un, iespējams, valdības vadītāja biroja darbiniekiem pietuvināti pseidoeksperti,» norāda Zalāns.

Latvija joprojām ir vienīgā Baltijas valsts, kurā nav ieviestas identifikācijas kartes, kas iedzīvotājiem ir ērts personu apliecinošs un ceļošanas dokuments. Igaunijā identifikācijas kartes ieviestas jau kopš 2002. gada, bet Lietuvā - kopš 2009. gada sākuma.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) regulas prasībām, visām Savienības valstīm līdz 2011.gada maija ir jāuzsāk trešo valstu pilsoņu uzturēšanās atļauju izsniegšanu viedkaršu formātā, iekļaujot tajās biometrijas datus.

«Kartes nepilsoņiem tiks ieviestas saskaņā ar regulu. Uzskatu, ka arī Latvijas pilsoņiem vienlaikus būtu jāievieš identifikācijas kartes. Būtu aplami un izšķērdīgi dažādos laikos ieviest divas konceptuāli atšķirīgas kartes, vienā no kurām - nepilsoņu kartē - nebūtu iekļauts e-paraksts, tādējādi daļai Latvijas iedzīvotāju liedzot daudzu e-pakalpojumu saņemšanu,» pauda Zalāns.

Nesaskaņas valdībā kļūst arvien izteiktākas.