Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VID neesot gatavs tik straujām nodokļu izmaiņām

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietas izpildītāja Nellija Jezdakova atzīstas, ka VID, tāpat kā nodokļu maksātāji, nav gatavs tik straujām nodokļu izmaiņām.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» viņa klāsta, ka šajā jomā VID nopietni pie darba ķersies no 1. janvāra un pagaidām viņa nesniegs detalizētu informāciju par gaidāmajām kontrolēm.

«Izmaiņu nodokļu sistēmā ir ļoti daudz. Arī par iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošanu depozītu procentiem joprojām katru dienu notiek sanāksmes gan ministrijā, gan Komercbanku asociācijā. Bieži vien jautājumu ir vairāk nekā atbilžu,» atzīst Jezdakova.

Jautāta, vai jaunā gada pirmajos mēnešos VID jauno nodokļu kontroli nespēs veikt, viņa atbild, ka vispirms jāsaprot, kas būtu jākontrolē.

«Protams, pirmajos gada mēnešos mēs skaidrosim, kādā veidā notiks uzskaite, kā aizpildāmas deklarācijas, un, protams, ne par kādiem auditiem nevar būt runas. Varbūt veiksim tematiskās pārbaudes, taču tās nedod nekādu fiskālo efektu. Tās veic, lai konstatētu, kā nodokļu maksātāji izprot jaunās nodokļu normas, norādītu uz kļūdām un skaidrotu, kā šīs kļūdas labot. Tas ir preventīvs darbs. Sākums ir visgrūtākais,» noteic VID vadītāja.

Viņa paredz, ka daudz darba būs VID konsultantiem un krietna slodze būšot informatīvajam tālrunim. Pašlaik pie šā tālruņa konsultācijas sniedz četri darbinieki, no nākamā gada viņu skaitu palielinās līdz astoņiem.