Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svētkos sveic ar pašdarinātām dāvanām

Atsaucoties Naudas plānošanas centra un valsts aģentūras «Kultūras informācijas sistēmas» aicinājumam, šogad akcijā «Dāvini no sirds!» Latvijas bibliotēkās pašu rokām tika pagatavotas vairāk nekā 460 dāvanas. Tās visas var aplūkot «Dāvanu ideju bankā» ([s:30265]), portālu «Apollo» informēja Vita Šteina, Naudas plānošanas centra sabiedrisko attiecību konsultante.

No 5. līdz 20. decembrim ikvienam Latvijas iedzīvotājam un bibliotekāriem, izmantojot līdzpaņemtos materiālus, bija iespēja bibliotēkās pagatavot kādu dāvanu, kā arī smelties idejas tām no citiem radošo meistardarbnīcu apmeklētājiem. Kopumā akcijā piedalījušās 32 Latvijas bibliotēkas, pagatavojot 463 dāvanas.

«Dāvanu ideju bankā» ievietotajām dāvanām līdz ar fotogrāfijām pievienoti apraksti par to pagatavošanu, nepieciešamajiem materiāliem un aptuvenajām izmaksām. Tādējādi gūt ierosmes pašu darinātām dāvanām var arī tie, kuri meistardarbnīcās nepiedalījās.

Šā gada oriģinālākās dāvanas tuvinieku iepriecināšanai — pašdarināta broša, kalendārs un skaisti noformēts konservējums.

Akcijas organizatoriem iesūtot bibliotēkās darinātās lietas, tās tika arī izvērtētas. Izskatot visus darbus, žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Naudas plānošanas centra, valsts aģentūras «Kultūras informācijas sistēmas» un «GE Money Bank» pārstāvji, kā šā gada oriģinālākās dāvanas tuvinieku iepriecināšanai izvirzīja trīs pašdarinājumus. Proti, Guntas Romules «Kalendārs 2010. gadam» (Lutriņu pamatskolas bibliotēka), Līgas Lukjanskas «Broša» (Ogres Centrālā bibliotēka) un Zintas Bites «Baltais kumeļš» (Babītes novada pašvaldības bibliotēkas Salas nodaļa). Katra darba autors saņems veicināšanas balvu — dāvanu karti 15 latu apmērā no veikala «HobbySet».

Veicināšanas balvu 10 latu apmērā saņems arī Atis Ločmelis par dāvanu «Vāze» (Tīnūžu bibliotēka), Antra Krauze par dāvanu «Šokolādes rūķi» (Piltenes pilsētas bibliotēka) un Daina Dudko par dāvanu «Rožu spilvens» (Baldones bibliotēka). Savukārt dāvanu karti no veikala «HobbySet» piecu latu apmērā saņems: Jautrīte Muša par darbu «Zvaniņš gaišām domām» (Brocēnu pašvaldības bibliotēka), Dzidra Medvejeva par darbu «Svečturis Auseklītis» (Nītaures pagasta bibliotēka) un Undija Ancāne par darbu «Deviņu pakalnu tējas» (Talsu bērnu bibliotēka).

Īpašu atzinību pelnījusi arī Jelgavas Zinātniskās bibliotēkas Miezītes filālbibliotēka. Tās čaklie meistardarbnīcu dalībnieki bija sarūpējuši visvairāk — 52 — pašdarināto dāvanu. Lai arī nākamgad tā varētu tikpat veiksmīgi piedalīties, Naudas plānošanas centrs un valsts aģentūra «Kultūras informācijas sistēmas» bibliotēkai dāvina «HobbySet» dāvanu karti 25 latu apmērā dažādu dāvanu pagatavošanai nepieciešamu lietu iegādei.

Iesniegtajos darbos ir daudz labu ideju, ko var sagatavot ikviens — turklāt ne tikai Ziemassvētkos, bet jebkuros citos svētkos. Piemēram, konfekšu pušķi, izrotātus dārzeņu un augļu konservus, dekoratīvas kompozīcijas, maskas karnevālam, parafīna traukus, piespraudes un citas lietas.