Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Flikam amatpersonas deklarācija tomēr būs jāiesniedz

Lai arī Latvijas aviokompānijas «airBaltic» valdes priekšsēdētājs Bertolts Fliks, tāpat kā pārējie aviokompānijas valdes locekļi, turpmāk pildīs tikai vadības izpildu funkcijas, Valsts ieņēmumu dienests (VID) no Flika joprojām gaida amatpersonas deklarācijas par iepriekšējiem gadiem, aģentūra BNS uzzināja VID Komunikāciju daļā.

VID no Flika gaidot amatpersonu deklarācijas par 2006., 2007. un 2008.gadu, un spēkā paliekot arī tiesas spriedums, ar kuru VID lēmums par Fliku atzīts par pamatotu.

Komunikāciju daļā pastāstīja - ja, apstiprinot «airBaltic» jauno valdi, Flika uzvārds tajā nebūs sastopams, par nākamajiem periodiem amatpersonas deklarācija viņam nebūs jāiesniedz, taču, atstājot valdes locekļa amatu, deklarācijas par iepriekšējiem periodiem Flikam būs jāiesniedz viena mēneša laikā, kā to paredz likums.

Arī jaunajiem valdes locekļiem amatpersonu deklarācijas VID būs jāiesniedz.

Jau vēstīts, ka «airBaltic» reorganizēta korporatīvā pārvaldība - valdes locekļi turpmāk pildīs tikai vadības izpildu funkcijas. Reorganizācijas mērķis ir nodrošināt efektīvāku pārvaldību, un līdz šim valdē ievēlētās personas, valdes priekšsēdētājs un trīs valdes locekļi, vienlaikus veica uzņēmuma vadības pienākumus izpilddirektora, finanšu direktora, operāciju vadības direktora un komercdirektora amatā. Savukārt pēc reorganizācijas viņi ir pārtraukuši strādāt savos vēlētajos amatos valdē.

Fliks pēc reorganizācijas pildīs pienākumus prezidenta un izpilddirektora amatā, Mārtiņš Antonovičs - finanšu direktora amatā, Laila Odiņa - operāciju vadības direktores amatā, Tero Taskila - komercdirektora amatā, paskaidroja Vanags.

Kopš 2006.gada maija VID un «airBaltic» valdes priekšsēdētājs cīkstas par to, vai ir vai nav Fliks un citi lidsabiedrības valdes locekļi valsts amatpersonas. VID uzskata - ja Latvijas valstij lidsabiedrībā pieder kontrolpakete 52%, tas nozīmē, ka tās valde ir valsts amatpersonas un viņiem jāiesniedz valsts amatpersonu deklarācijas un jāatklāj savi ienākumi. Fliks tam līdz šim ir pretojies.

Administratīvā apgabaltiesa šogad 26.novembrī nosprieda noraidīt Flika apelācijas sūdzību, tādējādi atstājot spēkā pirmās tiesu instances - Administratīvās rajona tiesas - spriedumu, kas noteic, ka «airBaltic» valdes locekļi ir valsts amatpersonas, kurām jāievēro Interešu konflikta likumā un Ministru kabineta noteikumos noteiktās prasības, un administratīvais sods Flikam noteikts pamatoti. Lēmums nav pārsūdzams un ir stājies spēkā.

Sods piemērots, jo, pēc VID ieskata, kompānijas valdes priekšsēdētājs un valdes locekļi ir valsts amatpersonas, savukārt «airBaltic» uzskata, ka prasība iesniegt deklarācijas ir pretrunā ar komerctiesību principiem, kā arī ar Latvijas un Zviedrijas starpvalstu līgumu par investīciju aizsardzību.

«airBaltic» dibināta 1995.gadā, tās lielākie akcionāri ir Latvijas valsts ar 52,6% akciju un «Baltijas aviācijas sistēmas» ar 47,2% akciju, kas tās šā gada sākumā iegādājās no SAS. «Baltijas aviācijas sistēmu» vienīgais īpašnieks ir «airBaltic» prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.