Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Polijas sabiedrībā nav vienprātības par eiro ieviešanas labumiem

53% Polijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka līdz ar eiro ieviešanu cietīs viņu personīgās finanses, liecina otrdien izplatītā socioloģiskā pētījuma dati, savukārt tikai 15% uzskata, ka eiro ieviešana viņiem sniegs personīgu labumu.

17% iedzīvotāju šķiet, ka eiro ieviešana viņu situācijā neko nemainīs, bet 15% par šo jautājumu nav viedokļa, pastāstīja pētījuma centra TNS OBOP līdzstrādnieki.

Polijā pāreja no zlota uz eiro bija plānota 2012. gadā. Tomēr, ņemot vēra ekonomikas lejupslīdi un Eiropas Savienības noteiktos eirozonas kritērijus, kuru izpilde varētu būt visai problemātiska, centriski labējā valdība plāna īstenošanu atlikusi. Premjerministrs Donalds Tusks sacījis, ka eiro varētu ieviest 2015. gadā.

Kā liecina aptaujas rezultāti, 36% poļu uzskata, ka eiro ieviešanai būs pozitīva ietekme uz valsts ekonomiku kopumā, savukārt 31% domā, ka ietekme būs negatīva.

9% šķiet, ka ietekmes nebūs nekādas, bet vēl 24% par šo jautājumu nav viedokļa.