Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs: tūristu piesaistes programma Rīgai darbojas

Tūristu piesaistes plāns Rīgai darbojas, par to liecina kaut vai Krievijā izsniegto vīzu skaits uz Latviju — tas palielinājies par 20%, intervijā laikrakstam «Vesti Segodnja» un «Čas» uzsver Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC).

Viņš gan nenoliedz, ka citos virzienos, izņemot Krieviju, tūristu skaits ir nedaudz samazinājies. Piemēram, vīzu skaits uz Skandināvijas valstīm un Vāciju samazinājies par 30%.

Ušakovs uzsver, ka Rīgas reklamēšanas kampaņa tika izstrādāta divos mēnešos, lai jau uz šā Jaunā gada sagaidīšanas pasākumiem Rīgu apmeklētu tūristi. «Kādam var nepatikt gaismas krāsu gamma, kādam — vienacainās sirsniņas, taču tas viss darbojas jau tagad, nevis «kaut kad»,» sacīja Ušakovs.

Tūristu piesaiste uzlabo Latvijas starptautisko tēlu, tas savukārt veicina investīciju piesaisti, uzņēmējdarbības attīstību. Tūrisms ir ļoti svarīga nozare un viena no perspektīvākajām, uzskata Rīgas mērs.

Kā vēl vienu perspektīvu sadarbības veidu ar Krieviju Ušakovs min pārtikas tirdzniecību. Lielākie Latvijas pārtikas ražotāji prezentēja Maskavas delegācijai savu produkciju. «Tagad bumbiņa ir viņu laukuma pusē,» sacīja Rīgas mērs un piebilda, ka šo sadarbību kavē atsevišķi šķēršļi, ko Rīgas dome nespēj novērst. Runa ir par starpvalstu vienošanos — par divkāršā nodokļa atcelšanu, investīciju aizsardzību.

Laikrakstam «Čas» Ušakovs uzsvēris, ka Rīgas domei ir svarīgi attīstīt sadarbību arī ar Baltkrieviju, šajā jomā lietuvieši pašlaik mūs ir apsteiguši. Latvijai jāiegūst kālija sāls tranzīta iespējas, ko tagad pārtvērusi Klaipēda, izmantojot Latvijas politiskās nesaskaņas. «Taču Rīgas ostas atrašanās vieta un iespējas ir visizdevīgākās, tieši tāpēc mēs par to atgādinām visur, kur vien esam,» sacīja Rīgas mērs.

Protams, šo sadarbību neveicina arī atsevišķi nacionāli tendēti signāli no valdības vai Saeimas. «Pēc katra tāda izteikuma mums nākas skaidroties ar kolēģiem Maskavā,» skaidroja Ušakovs un piebilda, ka liela daļa Krievijas iedzīvotāju neredz atšķirību starp Rīgas domi un pārējo Latviju. «Viņiem vienalga, kurš ir mērs, kurš premjers,» sacīja mērs.

Ušakovs nenoliedz, ka Latvijā ir krievvalodīgo problēmas. Apmēram 18% iedzīvotāju Latvijā ir nepilsoņi, viņu problēmas agri vai vēlu nāksies risināt.