Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kabatzagļiem tagad ir izdevīgāk zagt

Rīgas reģiona kriminālpolicija secinājusi, ka kabatzagļiem tagad ir daudz izdevīgāk zagt, jo iedzīvotāju maciņos ir daudz vairāk skaidras naudas.

Valsts policijas Rīgas reģiona kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins intervijā aģentūrai BNS pastāstīja, ka kabatzādzību novēršanas nodaļas darbinieki secinājuši - lai cik tas nebūtu paradoksāli, kabatzagļiem tagad ir daudz izdevīgāk zagt, jo iedzīvotāju maciņos ir daudz vairāk skaidras naudas. Arī kabatzagļi atzinuši, ka cilvēkiem ir daudz vairāk skaidras naudas nekā agrāk. Tas varētu būt saistīts ar to, ka iedzīvotājiem atalgojums vairāk tiek maksāts aploksnēs, nevis pārskaitīts uz kontu, pieļāva Grišins.

«Gribētu uzsvērt, ka pašlaik kriminālprocesa likumā paredzēts, ka par kriminālpārkāpumiem un mazāk smagiem noziegumiem tik vienkārši nedrīkst apcietināt nepilngadīgos un grūtnieces, un, kā zināms, nesen aizdomās par kabatzādzību aizturēta sieviete, kam pēc mēneša ir jādzemdē,» sacīja Grišins.

Policijai ar šādu likuma normu ir jārēķinās, apzinoties, ka apcietinājums šādu personu grupām tiks piemērots arvien retāk.

Jau ziņots, ka šogad Rīgas reģiona kriminālpolicija var palepoties īpaši kabatzādzību novēršanas jomā, jo izdevies aizturēt vairākus rūdītus kabatzagļus.

Maijā Valsts policija Rīgas centrā par maciņa zādzību aizturējusi nesen no cietuma iznākušu sievieti, kas savulaik uzskatīta par vienu no labākajām kabatzaglēm Latvijā.

Sievietei tiesa atteica noteikt apcietinājumu, jo viņa bija stāvoklī. Viņa to izmantoja, līdz ar to policija viņu vēl vairākas rezes pieķēra kabatzādzības, taču katru reizi bērna gaidībās esošajai sievietei vajadzēja piemērot ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli, līdz viņu un viņas radinieces decembra sākumā aizturēja aizdomās par ārzemnieka apzagšanu. Lai arī sievietei pēc pāris nedēļām gaidāms mazulis, tiesa šoreiz bija nepielūdzama un sievietei noteica apcietinājumu.

Sievietes dzīvē jau ir bijušas desmit sodāmības par zādzībām.

Septembra sākumā policija Centrāltirgū aizdomās par kabatzādzību aizturēja 76 gadus vecu vīru, kurš, pēc likumsargu domām, ir profesionālākais un vecākais kabatzaglis Latvijā - viņam ir 18 sodāmības par kabatzādzībām, kuras viņš izdarījis gan Latvijā, gan padomju laikos Krievijā. Kopumā zagšanas kāre viņam izmaksājusi 45 cietumā pavadītus gadus.

Šogad policijai izdevās aizturēt vēl vairākus kabatzagļus.