Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko dara 90.gadu noziedznieki?

Kriminālpolicija novērojusi, ka daļa šobrīd brīvībā nonākušo 90.gadu noziedznieku iesaistās laupīšanās, narkotiku tirdzniecībā vai citos noziegumos.

Valsts policijas Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins intervijā aģentūrai BNS teica, ka tie, kuriem švakāk ar izdomu, vairāk iesaistās mantiskos noziegumos, piemēram, laupīšanās.

Bet ir daļa šo 90.gadu noziedznieku, kas iesaistās citās nelikumībās - narkotiku tirdzniecībā, apdrošināšanas krāpšanās vai kredītu izkrāpšanā, piemēram, uz bezpajumtnieka vārda, kam ir pase, tiek saņemtas preces.

Daļa nenoliedzami atzīst, ka patlaban arī skaidras naudas nav tik daudz, kā 90.gados, taču šie noziedznieki arī apzinās, ka pašlaik draudošais sods arī nav samērīgs ar to mantu, ko var iegūt.

«Bija viens otrs, kas savulaik bija autoritāte un vēlējas piedalīties parādu piedziņā, taču policija aktīvi reaģēja, un tā šī lieta neattīstījās. Mēs paredzējām, ka viņus ar savu autoritāti mēģinās piesaistīt parādu piedziņā - nu tāds noziedznieku vidū slavens ar savu nežēlību atnāk un prasa parādu,» paskaidroja Grišins.

Jau ziņots, ka 2009.gadā salīdzinājumā ar pērno gadu ļoti strauji pieaudzis no cietuma atbrīvoto cilvēku skaits. Ja pērn kopumā no ieslodzījuma tika atbrīvoti 1303 cilvēki, tad līdz 1.oktobrim no cietuma iznākuši jau 1620 ieslodzītie, no tiem 704 brīvībā iznākuši laikā no jūlija līdz oktobrim. Visticamāk, līdz gada beigām galīgais skaitlis būs tikai pieaudzis.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieks Visvaldis Puķīte aģentūrai BNS iepriekš pastāstīja, ka atbrīvoto ieslodzīto skaita palielināšanās, salīdzinot ar 2008.gadu gadu, ir tikai sakritība, proti, šogad daudziem ieslodzītajiem sakrita atbrīvošanas termiņi, tostarp tiem, kas cietumā nonāca 90.gados, kad bija daudz lielāka noziedzība.

Pēdējos gados no cietumiem iznākuši savulaik 90.gados zināmi noziedznieki. 2007.gadā no cietuma par priekšzīmīgu uzvedību atbrīvojās pazīstamais recidīvists Jānis Daugulis, kuru 2008.gada nogalē aizturēja par kādas jaunietes slepkavību, policija arī pieļauj, ka viņš, brīvībā būdams, paspējis iesaistīties vēl vairākās slepkavībās.

Samērā nesen par sieviešu nosūtīšanu uz ārvalstu bordeļiem aizturēts arī 90.gados pazīstamās Tālberga bandas līderis Andis Tālbergs, kurš arī tikai nesen atbrīvojās no ieslodzījuma.

Pērn pirms termiņa atbrīvojās 90.gadu recidīvists 53 gadus vecais Vladislavs Jurčenko, kuram savulaik pat piesprieda nāvessodu, taču vēlāk to aizstāja ar 15 gadu cietumsodu. Šogad februārī viņš atkal nonācis aiz restēm par sievietes sašaušanu.