Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Džidu Krišnamurti «Piezīmes par dzīvi»

Indiešu izcelsmes garīgā līdera Džidu Krišnamurti (1895–1986) darbs «Piezīmes par dzīvi» ir dvēseli atsvaidzinoša un prātu provocējoša lasāmviela.

Filosofisku refleksiju un trāpīgus psiholoģiskus vērojumus bagātina liriski dabas apraksti. Kritiski izvērtējot Rietumu kultūras paradigmu, Krišnamurti paver jaunus apvāršņus tādas dzīves iespējamībai, kas sniedzas pāri vienas kultūras robežām un atver durvis vispārcilvēcisko vērtību izpratnei. Krišnamurti aicina cilvēkus vairāk spēkus veltīt sevis izpratnei un meditatīvam dzīves vērojumam un nepakļauties mūsdienu straujajam dzīves ritmam, tādējādi atbrīvojoties no raižpilnas un bezmērķīgas dzīves.

No angļu valodas tulkojis Edgars Lūkins.
Mākslinieks Aivars Plotka.

«Zināšanas ir atkarība, līdzīga alkoholam; zināšanas nesniedz izpratni. Zināšanas var apgūt, turpretim viedumu nevar; lai sasniegtu viedumu, jāatbrīvojas no zināšanām. Zināšanas nevar iemainīt pret viedumu, taču cilvēks, kurš paslēpies zināšanu patvērumā, vairs neuzdrošinās to pamest, jo vārdi baro viņa domas un domāšana sniedz viņam baudu. Domāšana ir pieredzēšanas kavēklis, bet bez pieredzēšanas viedums nav iespējams. Zināšanas, idejas un ticība stāv viedumam ceļā.»