Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repše paraksta 60 miljonu galvojumu «Liepājas Metalurgam»

Pēc Valsts kases izvērtējuma finanšu ministrs Einars Repše (JL) saskaņā ar likumu par valsts budžetu parakstīja valsts galvojumu «Liepājas Metalurgs» par aizņēmumu aptuveni 60 miljonu latu apmērā uzņēmuma ražotņu modernizācijai, portālam «Apollo» pavēstīja Repšes preses sekretārs Aleksis Jarockis.

Galvojumu paredzēts sniegt tikai par aizdevuma pamatsummas atmaksu.

«Mūsu valsts ekonomikas izaugsmes priekšnosacījums ir investīcijas, novirzot līdzekļus uzņēmējdarbības un eksporta atbalstam, kas līdz šim iespēju robežās tika nodrošināts. Valdība arī turpmāk ir gatava sniegt atbalstu Latvijas uzņēmumiem, palīdzot tiem saglabāt starptautiskos tirgus, investējot līdzekļus uzņēmumu modernizēšanā, tādējādi arī nodrošinot mūsu valsts tautsaimniecības attīstību,» norāda Repše.

Projekta mērķis ir «Liepājas Metalurga» ražotnes modernizācija ar jaunākās tehnoloģijas elektroloka krāsni, kausa krāsni un nepārtrauktās liešanas iekārtas modifikāciju, kas nomainīs esošās trīs novecojošās krāsnis pret efektīvākas tehnoloģijas tēraudkausēšanas elektroloka krāsni ar ražošanas jaudu vismaz 865 000 tonnu gadā, kas nodrošinās visus Liepājas Metalurga velmēšanas stāvus ar nepieciešamo tērauda sagatavju ražošanas kapacitāti.

Ar elektroloka krāsni būs iespējams ražot armatūru ar samazinātu vienas vienības pašizmaksu, balstoties uz resursu ietaupījumu no salīdzinoši dārgākas gāzes, pārejot uz lētāku elektroenerģiju izmantošanu ražošanas procesā. Elektroloka krāsnī ir ievērojami tīrāks ražošanas process nekā esošai tehnoloģijai.

Kopējais «Liepājas Metalurga» ražotņu modernizācijai plānotais investīciju apjoms projekta otrā posma realizācijai ir paredzēts ap 95 miljoniem eiro.

«Liepājas Metalurga» metalurģiskā rūpnīca šobrīd izmanto novecojušu tērauda ražošanas tehnoloģiju un, lai turpmāk varētu strādāt efektīvi, tai ir nepieciešams turpināt uzsākto ražotņu modernizāciju. Ražotņu modernizācijas pirmajā posmā no 2006. līdz 2007.gadam Liepājas Metalurgs, neizmantojot kredītlīdzekļus, ir veicis ieguldījumus ap 35 miljonu eiro apmērā.

Par valsts galvotā aizdevuma nodrošinājumu «Liepājas Metalurgs» ieķīlās uzņēmuma kustamo mantu, modernizējamā tēraudkausēšanas cehu un jaunizveidojamās tēraudkausēšanas tehnoloģiskās iekārtas.