Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn divkāršojies Dzemdību namā atstāto mazuļu skaits

Pagājušajā gadā Rīgas Dzemdību namā atstāti 29 bērniņi. Tas ir teju divreiz vairāk nekā 2008.gadā, kad slimnīcā atstāti 15 mazuļi. Tā ziņo laikraksts «Diena».

Lai arī, iespējams, šo skaudro statistikas pieaugumu var skaidrot ar grūto ekonomisko situāciju valstī, daudzi speciālisti norāda — ne jau naudā vien vaina.

Runājot par pamesto bērnu skaita pieauguma cēloņiem, Rīgas Dzemdību nama daktere Sandra Eihenberga norāda, ka to ir daudz un tie ir dažādi. «Nereti tās ir daudzbērnu māmiņas, kurām vēl viena bērna audzināšana ir par smagu, tās mēdz būt sievietes no nelabvēlīgām ģimenēm. Reizēm tās ir jaunas meitenes no mazpilsētas, kuras atbraukušas uz Rīgu mācīties vai strādāt, bet viņām neplānoti iestājusies grūtniecība. Gadās, ka šādā situācijā bērnu audzināšanā pieņem meitenes vecāki.»

2009.gada statistika nav baisākā. Deviņdesmito gadu sākumā ik gadu slimnīcā atstāti 50 bērniņi.

Lai arī pamesto zīdaiņu skaits pieaug, patlaban Latvijā nepastāv bažu, ka tie varētu augt bez ģimenes bērnunamā. Patlaban adopcijas rindā stāv aptuveni 30 vietējo ģimeņu, kas vēlas adoptēt bērniņu, un vietējie adoptētāji vēlas pēc iespējas jaunākus bērnus — vismaz vecumā līdz trim gadiem, norāda laikraksts.