Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nodokļu dēļ «Grindeks» ampulu ražotni plāno izvietot Slovākijā

Nelabvēlīgās Latvijas nodokļu politikas dēļ farmācijas kompānija «Grindeks» savu jauno ampulu ražotni varētu izvietot Slovākijā, laikrakstam «Telegraf» apstiprinājis «Grindeks» padomes priekšsēdētājs un kompānijas līdzīpašnieks Kirovs Lipmans.

Laikraksts norāda, ka pirms pāris mēnešiem Tallina un Rīga sākušas cīņu par iespēju realizēt «Grindeks» jaunās ampulu ražotnes izveides projektu. Tad Lipmans sacījis, ka par jaunās rūpnīcas celtniecības vietu plāno tikt skaidrībā līdz 2009.gada beigām.

Tagad uzņēmējs laikrakstam atzīst, ka ampulu ražotni plāno iegādāties Slovākijā.

«Ir parādījusies skaidrība šajā jautājumā. Es pērku rūpnīcu Slovākijā. Jautājums par šīs rūpnīcas pirkšanu tiks atrisināts jau šonedēļ. Ja darījums notiks, un, visticamāk, tas notiks, nekādas rūpnīcas būvniecības Latvijā un Igaunijā nebūs,» sacījis Lipmans.

Viņš ir sašutis par valdības politiku, kas neesot labvēlīga investīcijām. «Vara novedusi valsti līdz kliņķim un vēl cenšas taisnoties, parādīt, ka dara visu pareizi. Manuprāt, tā ir augstākā nekaunības pakāpe. Investīcijas ies prom no valsts, kamēr to vadīs neprofesionāļi. Tie, kuri patlaban vada valsti, nemaz nesaprot, kāda tā ir atbildība,» norāda uzņēmējs.

Lipmans atklājis, ka jaunas ampulu rūpnīcas izveidē bija plānots ieguldīt 46 miljonus eiro (32,2 miljonus latu), tas nodrošinātu 150 darba vietas.

«Grindeks» ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. «Grindeks» specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās.

«Grindeks» koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā; pārstāvniecības un pārstāvji strādā 14 valstīs. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 40 valstīm un veido 96% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Baltijas valstis, Krievija, pārējās NVS valstis, Japāna un ASV.